شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۰۱

صدور پیام تبریک رییس شورای اسلامی شهر و شهردار قزوین به مناسبت میلاد با کرامت پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد(ص) و رئیس مذهب جعفری امام صادق (ع)

فرج الله فصیحی رامندی، رییس شورای اسلامی شهر قزوین و مهدی صباغی، شهردار قزوین فرا رسیدن سالروز میلاد پیامبر(ص) و امام صادق (ع) را تبریک گفتند.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی قزوین؛ متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا رَحْمَةً لِّلْعَالَمِينَ (الانبیا ۱۰۷)

حضرت محمد مصطفی (ص) با حضور پر برکت خود جهان هستی را معنایی دیگر بخشید و مردم مظلوم و آزاده سراسر گیتی را از انوار ملکوتی اسلام عزیز، دین رحمت و شفقت، صلح و عدالت، الهام دهنده و روشنایی بخش بهره مند ساخت.

حضرت رسول‌اکرم(ص) نقطه عطفی در رسالت انبیاء و آغاز تحولی شگرف درجامعه بشریت بود و کتاب مقدس و همیشه جاوید این پیامبر عظیم‌الشأن دریائی از معرفت، حکمت، عقل، علم و دانائی را به جهانیان عرضه کرد و جهانی نو را نوید داد.

در جهان امروز که بدخواهان جهان اسلام با تفرقه افکنی در میان مسلمین ، برای رسیدن به منافع پست و غیرانسانی خود تلاش می کنند، تنها مسیر نیل به پیروزی در مقابل دشمنان جهان اسلام ، باور به ضرورت وحدت و اهمیت وحدت کلمه مسلمین و پرهیز از هرگونه اختلاف و مجادله بین مذاهب و اقوام است.

مقارن با میلاد حضرت خاتم‌الانبیاء، فرزند صالح و صادقی از تبار آن بزرگوار نیز پا به عرصه هستی نهاده است که نامش جعفر و لقبش صادق است و هم ‌اوست که بنای شکوهمندی را پی‌ریزی می‌کند که مکتب فقه جعفری نام می‌گیرد و نام مذهب تشیع را با علم و دانش و فقاهت پیوند می‌زند و بنیانی را به وجود می‌آورد که همچون رودی زنده و پویا در اعصار و قرون تاریخ جریان می‌یابد و مانند خورشید، روشنی می‌بخشد.

اینجانبان میلاد با سعادت خاتم الانبیاء پیامبر رحمت حضرت محمد(ص) و بنیانگذار مکتب جعفری، حضرت امام جعفر صادق (ع) را به محضر امام عصر (عج)، مقام معظم رهبری و عموم ملت مسلمان ایران به خصوص مردم متدین و عزیز قزوین تبریک و تهنیت گفته و از خداوند متعال مسئلت داریم که همه ما را از پیروان و رهپویان طریق نبوت و امامت قرار دهد.

فرج اله فصیحی رامندی
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین

مهدی صباغی
شهردار قزوین

 

/پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط