سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۷/۰۸

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری قزوین خبر داد؛

اجراي هزار و ۴۸۰ عملیات اطفای حریق توسط آتش نشانان قزويني

برای اولین بار در کشور، نرم‌افزار آتش‌نشانی فراد با هدف تسهیل در امر امدادرسانی سازمان آتش‌نشانی راه‌‌اندازی شده است

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ موسی‌خانی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری با اعلام این خبر در صحن علنی شورای اسلامی شهر قزوین، گفت: نرم‌افزار آتش‌نشانی فراد با در نظر گرفتن پارامتر‌های مهمی چون زمان، سرعت اطلاع‌رسانی و دسترسی سریع مرکز آتش‌نشانی به اطلاعات کامل محل حریق، این امکان را در اختیار پرسنل آتش‌نشانی قرار می‌دهد که در کمترین زمان ممکن در محل حادثه حاضر شوند.


وی افزود: این موضوع باعث می‌شود که در هنگام تماس و اعلام حریق از سوی مخاطب تمام اطلاعات لازم در مورد مکان حادثه از قبیل آدرس دقیق، سریع‌ترین مسیر رسیدن به محل دریافت شود.

موسی‌خانی همچنین از تهیه و راه‌اندازی اپلیکیشن «ایمن بمانیم» خبر داد و گفت: ‌اپلیکشین اندرویدی «ایمن بمانیم» در راستای آموزش شهروندی و ارتقای فرهنگ ایمنی و ارائه مطالب آموزشی تخصص به آتش‌نشانان و آموزش مجازی تهیه و در کافه بازار بارگذاری شده است.

وی در ادامه به ارائه گزارش عملکرد ۶ ماهه امسال آتش‌نشانی شهرداری قزوین پرداخت و گفت: در مدت مذکور هزار و ۴۸۰ مورد آتش‌سوزی و ۷۷۷ مورد حادثه در شهر قزوین رخ داده است که در این حوادث ۳۳۰ نفر توسط آتش نشانان نحات یافته و ۱۷۹ نفر نیز دچار مصدومیت شده و به مراکز درمانی منتقل شدند.

موسی خانی افزود: در این مدت ۱۰۲ مورد عملیات مربوط به آسانسور، ۱۱۲ مورد محبوس شدن افراد، ۲۱ مورد غرق شدگی در کانال و رودخانه، ۱۱مورد آوار ساختمان، ۶۵ مورد تصادف و وازگونی خودرو و ۸ مورد سقوط در چاه توسط آتش نشانان صورت گرفته است.
 
پایان پیام/

تصاویر مرتبط