شنبه ۱۳۹۸/۰۹/۰۹

داودی:

آمادگی مجموعه مدیریت شهری برای تقويت موضوعات فرهنگي شهر

مجموعه مدیریت شهری قزوین آماده همکاری و برقراری تعامل سازنده با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای تقویت موضوعات فرهنگی در این شهر است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ حکمت اله داودی، رییس پارلمان محلی قزوین در ابتدای سخنانش در جلسه علنی شورا با اشاره به گزارش مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌ها اظهار داشت: ارائه طرح ها و لوایح توسط شورای‌عالی استانها به مجلس و دولت از جمله کارکردهایی است که باعث تقویت نهاد شوراها می شود.
 

وی ادامه داد: لایحه درآمدهای پایدار و مدیریت يكپارچه شهری توسط شورای‌عالی استانها به مجلس ارائه شد که لایحه مدیریت یکپارچه شهری مصوب نشد؛ اما لایحه درآمدهای پایدار در مجلس پیگیری می شود و تاکنون 6 ماده از این لایحه در مجلس تصویب شده است.

رییس پارلمان محلی قزوین همچنین به تصویب بخشی از لایحه ارزش افزوده اشاره کرد وگفت: تصویب این لایحه و درآمدهای پایدار کمک موثری به دهیاری ها و شوراهای روستاها که دچار مشکلات جدی هستند، خواهدکرد.

وی در بخش دیگری از این جلسه که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برگزار شد، ضمن تقدیر از اقدامات و برنامه ریزی های فرهنگی در استان، تصریح کرد: با حضور مدیریت فعلی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در رأس مدیریت امور فرهنگی استان قزوین و برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی، حرکت روبه جلویی را شاهد هستیم و آن را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم با هم افزایی و تعامل شاهد پیشرفت‌های خوبی در حوزه فرهنگ استان باشیم.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد: اعضای پارلمان محلی قزوین همگی دغدغه موضوعات فرهنگی را دارند و ضرورت دارد مباحث این حوزه درکمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا به طور ویژه مورد بررسی قرارگیرد.

داودی همچنین از اقدامات این اداره کل برای برگزاری نمایشگاه قرآن كريم و جشنواره دیجیتال رضوی قدردانی و بیان کرد: نگاه مدیریت فعلی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، نگاهی روبه جلو است و در این راستا آماده همکاری در راستای ارتقای موضوعات فرهنگی هستیم.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط