شنبه ۱۳۹۸/۰۹/۰۹

قافله باشی:

خانه هنرمندان مستقل باشد.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین بر ضرورت استقلال خانه هنرمندان پس از تکمیل و واگذاری آن به منظور توانمندسازی این قشر تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدیه سادات قافله باشی سخنگوی پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا عنوان کرد: مجموعه مدیریت شهری در خانه هنرمندان به دنبال تصدی‌گری و دخالت نیست؛ بلکه نقش حامی را ایفا می کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین، ضمن بررسی پروژه های فرهنگی و ورزشی درمناطق سه گانه شهرداری قزوین. اظهار داشت: براساس بازدید های صورت گرفته، وضعیت پیشرفت پروژه های فرهنگی در سطح مناطق شهرداری مناسب نیست و باید روند اجرای آنها سرعت بیشتری به خود بگیرد.

قافله باشی گفت: خانه فرهنگ چوبیندر با ۷۰ درصد، خانه فرهنگ ناصرآباد با ۵۰ درصد و شهید منتظری با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی به حالت نیمه تعطیل درآمده و نیازمند تامین اعتبار برای ادامه روند کار است.

وی ادامه داد: سوله ورزشی مشعلدار، زمین ورزشی شهید منتظری و ساختمان ستاد اقامه نماز نیز با وجود تاکیدات اعضای شورای اسلامی شهر قزوین همچنان نیمه تعطیل است و باید با تأمین اعتبار هرچه سریع تر تکمیل شود.

قافله باشی خاطرنشان کرد: تکیه تعزیه در منطقه یک شهرداری، خانه فرهنگ شهید بهشتی و زمین چمن شهرک دانش هم از دیگر پروژه هایی است که برای اجرای آنها اقدام خاصی صورت نگرفته است.

وی با اشاره به این که پروژه ها باید با نظارت اعضای شورای اسلامی شهر قزوین طراحی شود، تأکید کرد: باید نماینده کمیسیون های تخصصی شورا در مراحل طراحی حضور داشته باشد تا طراحی ها مطابق با نیاز مناطق انجام شود.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین در خصوص ساخت بزرگترین فرهنگسرای شهری در منطقه سه شهرداری گفت: مسئولین این منطقه می گویند مناقصه این پروژه باطل شده و کاری برای آن صورت نگرفته است،؛ اما این منطقی نیست که پس از سه سال این حرف را بزنند.

قافله باشی در ادامه خاطرنشان کرد: نمازخانه بوستان ملت با وجود بارها تذکر به شهرداری وضعیت خوبی ندارد و باوجود مسافرپذیر بودن این بوستان، تاکنون اقدام مناسبی برای این نمازخانه انجام نشده است.
 

وی همچنین با اشاره به پروژه خانه تئاتر قزوین، تاکیدکرد: برای اعضای شورای اسلامی شهر قزوین این نکته اهمیت دارد که در اجرای طرح هایی که براساس عدالت شهری طراحی شده و خدماتی که به شهروندان ارائه می کند تسریع شود.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی پارلمان محلی قزوین در ادامه این جلسه که اسماعیلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در آن حضور داشت، از برگزاری منظم شورای فرهنگ عمومی استان بعد از مدت ها ابراز خرسندی کرد.

وی ادامه داد: درحوزه برنامه های زیرساختی، پروژه مجتمع تئاتر شهر با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است و نیارمند تجهیزات ۸۰ میلیارد ریالی برای آن هستیم که مقرر شده است این موضوع در سیاست های بودجه دیده شود.

قافله باشی همچنین به استفاده از فضای زیرین میدان مینودر اشاره کرد و گفت: این فضا برای برپایی گالری دائمی موزه هنرمندان فضای مناسبی است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: با تملک خانه منسوب به عارف قزوینی درخیابان ملک آباد که در دو سال گذشته در ردیف بودجه شهرداری دیده شده است، این فضا می تواند به موزه تبدیل شود.

وی خواستار احیای مکتب تعزیه قزوین شد وگفت: قزوین صاحب مکتب تعزیه است و باید پیگیری های لازم به منظور ایجاد تکیه دائمی تعزیه در قزوین در دستور کار قرار گیرد.

قافله باشی به نامگذاری معابر شهر به نام مفاخر در قید حیات به عنوان یکی از اقدامات مهم شورای پنجم اشاره و بیان کرد: معابر به نام های مفاخری همچون استاد قانع کامکاری و نداف و بسیاری از مشاهیر و ورزشکاران این شهر مزین شده است.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین پیشنهاد داد: پلاک ماندگار بر سر درب منازل چهره های ماندگار این شهر نصب شود؛ چراکه این اقدام کمترین کار برای تکریم این بزرگان است.

سخنگوی پارلمان محلی قزوین، بر ضرورت دیدار با پیشکسوتان هنری، ورزشی و علمی و بزرگانی که سالها در این شهر افتخارآفرینی کرده و زحمت کشیده اند، تأکید کرد.

وی گفت: ایجاد گذر فرهنگ و هنر به منظور رونق اقتصاد هنر در یکی از مکانهای شهر در دستور کار شورا قرار داردو می‌توان با مکان‌یابی درست در یکی از نقاط مرکزی شهر به این مهم دست یافت.

قافله باشی در پایان، خواستار اعزام هنرمندان قزوینی به عنوان سفیران فرهنگی قزوین به خارج از کشور شد.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط