شنبه ۱۳۹۸/۰۹/۰۹

دقیقی:

احداث تالار همایش های چند منظوره از مطالبات شهروندان است

یکی از نیازهای اصلی شهر قزوین احداث تالار همایش های چند منظوره و توسعه زیرساختهای مرتبط با موسیقی است که باید به آن توجه شود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ سعید دقیقی رییس کمیسیون املاک و توافقات پارلمان محلی شهر با بیان این مطلب در جلسه علنی شورا که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، گفت: در ماههای اخیر چند کنسرت موسیقی در شهر قزوین برگزار شده است، ولی شرایط خوبی برای برگزاری این نوع مراسم در شهر وجود ندارد.

وی افزود: وجود سالن مناسب برای برگزاری کنسرت ها و مراسم های مختلف، یکی از مطالبات شهروندان است و باید به آنها توجه شود.

دقیقی خواستار توجه به توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی شد و تاکید کرد: ساخت مجموعه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین که در آن تالار برپایی همایش های چند منظوره نیز پیش بینی شده باشد، می تواند به نیازهای علاقه‌مندان به موسیقی پاسخ دهد؛ اما این مهم تاکنون محقق نشده است که می توان برای انجام آن از ظرفیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و تعامل آن با مجموعه مدیریت شهری استفاده کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش بار دیگر بر ضرورت تعیین تکلیف ساخت مجتمع ورزشی و فرهنگی کارکنان شهرداری تاکید کرد و خواستار پیگیری موضوع از شهرداری و تعیین مکان اجرای پروژه و آغاز عملیات اجرایی آن در کمترین زمان ممکن شد.

رییس کمیسیون املاک و توافقات شورای اسلامی شهر قزوین همچنین در تذکری به شهرداری خواستار استاندارد سازی سالن‌های ورزشی شد و گفت: این منطقی نیست که چون زمین کوچک است سالن‌های کوچک مقیاس بسازیم؛ به گونه ای که نتوان در آن بازی‌هایی با توپ را انجام داد؛ درحالی که می توان با اختلاف هزینه کم، سالن های استاندارد و مناسب احداث کرد.

وی همچنین در ادامه گفت: حمایت از قهرمانان المپیکی و برنامه ریزی برای ارائه بسته های حمایتی از افرادی که شانس بیشتری برای حضور در صحنه های قهرمانی و المپیک دارند، باید در دستور کار شورا قرار گیرد؛ البته اقدامات حمایتی از قهرمانانی همچون عسگری و علیپور و غیره انجام شده است.

رییس کمیسیون املاک و توافقات شورای اسلامی شهر قزوین، خواستار افزایش حمایت های مالی برای تیم های والیبال و بسکتبال شورا و شهرداری و فوتسال شد.

دقیقی در پایان سخنانش گفت: برای کمک به رانندگان تاکسی و آزانس های شهرداری به منظور دریافت سهمیه سوخت هماهنگ شود.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط