سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۹/۱۲

حق شناس:

نحوه مدیریت سایت محمدآباد نیازمند کارشناسی است

شهرداری باید بر عملکرد سایت محمدآباد نظارت می‌کرد؛ ولی به دلیل عدم انجام آن امروز با مشکلات متعددی روبه رو هستیم که چیزی جز هزینه برای شهرداری در برندارد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ محسن حق شناس عضو پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که به بررسی وضعیت سایت محمدآباد اختصاص داشت، با بیان مطلب فوق گفت: وقتی در مورد نحوه مدیریت سایت‌ محمدآباد و واگذاری و عدم واگذاری آن توسط شهرداری قزوین صحبت می شود، باید کارشناسی شده باشد تا در آینده با مشکلات دیگری روبرو نشویم.

وی تأکید کرد: باید نگاه اقتصادی به پسماند داشت و از این طریق درآمد پایدار برای شهرداری قزوین کسب کرد که تحقق این موضوع نیز نیازمند کارشناسی و بررسی است.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین با بیان این مطلب که شهرداری نمی‌تواند از وظیفه ذاتی خود که تحویل زباله از درب منازل تا امحا، جداسازی و ... است سرباز زند و مسئولیت آن را به نهاد دیگری واگذار کند. افزود: قانون شهرداری را مکلف به جمع‌آوری پسماندهای خانگی کرده است و طبق قانون واگذاری چنین مسئولیتی درست نیست؛ از همین رو مدیران شهرداری قزوین باید مسئولیت سایت محمدآباد را بر عهده بگیرند.

حق شناس خاطرنشان کرد: مشکلات موجود در سایت محمدآباد باید توسط تیمی کارشناس و متخصص بررسی و برای آن چاره اندیشی شود تا مجموعه مدیریت شهری بیش از این متحمل هزینه نشود.

وی اظهار داشت: از زمان شورای پنجم در خصوص پسماند صحبت‌های زیادی شده است، شهردار وقت گفته بود که سایت را تحویل می‌گیرد؛ اما این گونه نشد، ایشان باید در خصوص مصوبات شورا، اصلاح اساسنامه، تصاحب سایت محمدآباد و ارائه گزارش مدیریت آن به شورا اقدامات لازم را انجام می‌داد ولی این چنین نشده است.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: با بی‌تدبیری، دستگاه‌های موجود در سایت محمدآباد مستهلک ‌شده است و خرید مجدد آن هزینه زیادی لازم دارد.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط