سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۳۰

حق شناس:

حل مشکلات استان با همدلی و وفاق

به گفته یک عضو شورای اسلامی شهر قزوین، اگر نتوانیم با کار تیمی و وفاق و همدلی مشکلات استان را حل کنیم کسی خارج از این استان برای پیشرفت و آبادانی ما فکر نخواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ محسن حق شناس عضو پارلمان محلی این شهر طی سخنانی در جلسه علنی شورای شهر قزوین با تأکید بر این مطلب که باید مدیریت ارشد استان در حل مسائل و مشکلات قاطعانه عمل کند، افزود:

بسیاری از مشکلات ما درون استانی است و به دلیل عدم توانمندی و قاطعیت در مدیریت استان گرفتار شورای عالی شهرسازی شده ایم.

وی افزود: موضوع خيابان شهيد انصاری شرقی، پل امام رضا(ع) و ورودی های شهر از جمله مشکلاتی است که به دلیل عدم حل مشکلات داخلی و دخالت های شورای عالی شهرسازی دچار مشکل شده است.

به گفته این عضو شورای اسلامی شهر قزوین، در هیچ شهری شورای عالی شهرسازی تا این اندازه در روند طرحهای عمرانی دخالت نمی کند، مگر اینکه اختلافات داخلی در داخل حل نشود و خود دستگاه ها گزارشاتی را به شورای عالی شهرسازی ارائه کنند.

وی اضافه کرد: اگر نتوانستیم ارگانهای مربوطه را برای اجرای این پروژه دور هم جمع کنیم، باید به مردم بگوییم شرمنده هستیم. همچنین اگر در مورد ساماندهی محور نسیم شمال ارگانی کوتاهی می کند و بر سر راه اجرای آن مشکل ساز می شود، ازسوی مدیرت ارشد استان اعلام شود.

وی با ابراز تاسف از اینکه با گذشت بیش از 50 سال هنوز نتوانسته ایم معبر شهيد انصاری شرقی را بازگشایی کنیم، تصریح کرد: به طور قطع این مشکل شورای عالی معماری شهرسازی نیست؛ بلکه در زمان بروز مشکل به یک مدیر قاطع که حرف آخر را برای اجرای طرح ها در استان بزند نیاز داریم و اگر این اتفاق نیفتد ما همچنان درگیر چنین مشکلاتی خواهیم بود.

حق شناس تأکید کرد: باید صفر تا صد پروژه احداث پل امام رضا(ع) با 150 میلیارد تومان اعتبار انجام می‌شد؛ ولی در حال حاضر ممکن است برای ادامه آن نیازمند 100 میلیارد تومان اعتبار باشیم و این یعنی هدر رفتن سرمایه های مردم.
 

به گفته حق شناس، مشکلات درون استان با حضور فردی که درکمال اقتدار حرف آخر را در استان بزند، حل می شود.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: بسیاری از شهرهای تاریخی با وجود مشکلات پیچیده، توانسته اند با وحدت مشکلاتشان را با مدیریت قاطع حل کنند؛ بنابراین فقدان این مدیریت باعث از بین رفتن سرمایه های مردم خواهد شد.

این عضو شورای اسلامی شهر از استاندار قزوین خواست؛ با قاطعیت در عمل، بساط بسیاری از مشکلات پروژه های عمرانی قزوین را برچیند.

وی اظهار امیدواری کرد: این آخرین جلسه ای باشد که در مورد این گونه مشکلات سخن به میان می اید چرا که یک روز باید این مشکلات حل شود.

حق شناس خاطر نشان کرد: امروزه باید نزدیکتر و هم فکر تر و با فهم و درک بیشتر مشکلات را حل کنیم؛ اما متاسفانه هر چه پیش می رویم از این موضوعات فاصله می گیریم.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط