سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۳۰

عبدالرزاقی:

تعاملات فرا استانی راه حل مشکل اجرای پروژه های نیمه تمام قزوین است

تعیین تکلیف پروژه شهید انصاری شرقی و ادامه اجرای پروژه پل امام رضا(ع) در اولویت کاری مدیریت شهرداری باشد؛ رایزنی و تعاملات فرا استانی راه حل مشکل پروژه های نیمه تمام است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدی عبدالرزاقی نایب رییس پارلمان محلی این شهر طی سخنانی در صحن علنی شورا با بیان این مطلب که بلاتکلیفی پروژه های شهری موجب از بین رفتن سرمایه های شهر و شهروندان می شود، اظهار داشت:

احداث پل امام رضا(ع) از اول اشتباه و غیراصولی بود؛ اما در حال حاضر که 150 میلیارد تومان برای آن هزینه شده است، باید تکمیل شود.

وی افزود: احداث پل امام رضا(ع) باید به گونه ای باشد که کمترین آسیب به باغستان وارد شود؛ البته تعداد درختانی که در محدوده اجرای طرح هستند کم است؛ اما معتقدیم نباید حتی یک درخت نیز قطع شود.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین با انتقاد از مداخلات شورای عالی شهرسازی و معماری در پروژه های عمرانی شهر، گفت: در هیچ یک از شهرهای کشور مانند قزوین شورای عالی شهرسازی و معماری در طرح ها دقیق نمی شود و طبق آمار بیشترین پرونده از شهر قزوین در این شورا تشکیل شده است.

وی از مدیریت شهری قزوین خواست تا موضوع ادامه اجرای طرح پل امام رضا(ع) و پروژه شهید انصاری شرقی هر چه سریع تر تعیین تکلیف شود.

عبدالرزاقی خاطرنشان کرد: در محله بلاغی 104پلاک تملک و 19میلیارد تومان بابت آن هزینه شده است و در
حال حاضر سرمایه های مردم و این شهر در حال از بین رفتن است و هرچه سریع تر باید برای آن چاره اندیشی شود.

وی با بیان نارضایتی ساکنان محله بلاغی از وضعیت فعلی، تأکید کرد: باید دراین محله کمربند و حریم تک پلاکهای تاریخی با بافت فرسوده مشخص و هرچه سریعتر این معبر بازگشایی شود.

وی با اشاره به اینکه شورای عالی شهرسازی و معماری کشور مانع طرح ساماندهی ورودی های شهر شده است، افزود: شورای پنجم میراث دار طرح ساماندهي ورودی های شهر، پل امام رضا(ع) و پروژه انصاری شرقی است و به نظر می رسد برای حل این مشکلات باید تعاملات فرا استانی و ملی شکل گیرد.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط