شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۱۳

رضا عسگری نامزد ورود به بلدیه قزوین در پارلمان محلی مطرح کرد:

ارائه خدمت بهتر به شهروندان با مدیریت جهادی

شهرداری نهادی با ظرفیت کار شبانه روزی است و شهردار باید با مدیریت جهادی به شهروندان خدمت رسانی کند.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ این مطلب را رضا عسگری نامزد کلید داری قزوین در بلدیه و در جلسه علنی پارلمان محلی عنوان و در تبیین برنامه ها و راهبردهای خود تأکید کرد: باید برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و اثرگذاری بیشتر در این راستا در 14 رویکرد مدیریت شهری تغییر ایجاد شود.

وی افزود: تغییر نگاه بر مبنای علم و دانش، از مدیریت ساخت و ساز محور به مدیریت زیست- مبنا و از مدیریت سنتی به شهر هوشمند از جمله تعییرات لازم درمدیریت شهری به شمار می رود.
 

برقراری تعاملات، تغییر رویکردها از مدیریت کالبدی به مدیریت فرهنگ محور، مدیریت شهر مبنا به محله محور، از مدیریت متفرق به مدیریت یکپارچه و هماهنگ و تغییر از مدیریت ریاست محور به مدیریت های سازمانی ازجمله مواردی بود که این نامزد تصدی پست شهرداری قزوین بر آنها تأکید کرد.

به گفته عسگری، برای داشتن شهر انسان محور باید به موضوع مناسب سازی برای معلولان و سالمندان توجه ویزه ای داشت.

عسگری که در حال حاضر فرماندار زنجان است در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات شهرداری قزوین دربخش های عمرانی اشاره و تأکید کرد: باید شرایطی مهیا شود که تکلیف پروژه های نیمه کاره عمرانی از جمله کمربندی شرق، شهید انصاری شرقی، پل امام رضا(ع) و سایر پروژه های مهم عمرانی مشخص شده و به نتیجه برسد.

وی با بیان این مطلب که امسال شاهد تحقق حدود 30 درصدی بودجه هستیم، افزود: می توان از ظرفیتهای مناسب برای کسب درآمدهای پایدار از کدهای درآمدی فعال استفاده کنیم.

عسگری به راهکارهای افزایش درآمد در شهرداری قزوین اشاره کرد و گفت: جذب سرمایه گذاران، تسریع در بهره برداری از طرح های کلان توسعه و تقویت صنایع دستی، برون سپاری امور در جهت کاهش هزینه و یا افزایش درآمد و ممیزی جدید املاک و نوسازی از جمله منابعی است که می تواند درآمد زا باشد.

وی در خصوص بدهی شهرداری به بانک شهر و حل این مشکل گفت: حدود نیمی از بدهی شهرداری به بانک شهر را می توان با استفاده از ظرفیتهای قانونی و تعاملات استانی و کشوری پرداخت کرد.

این نامزد تصدی پست شهرداری قزوین تصریح کرد: به نظر می رسد در استفاده از ظرفیتهای قانونی برای رفع مشکلات موجود موفق عمل نشده است که باید در آینده به این موضوع توجه بیشتری صورت گیرد.

توجه به سیما و منظر شهری، درگیر نشدن شهرداری و شورا به حاشیه ها و بهره مندی از توان شخصیتهای علمی، سیاسی و فرهنگی شهر برای پیشبرد اهداف و توجه به بافت تاریخی شهر و بازافرینی شهر از دیگر مباحث مطرح شده توسط این نامزد حاضر در جلسه بود.

راه اندازی میز خدمت در محلات و توجه به جلب رضایت شهروندان در محلات مختلف از نکات مهم دیگری بود که رضا عسگری در این جلسه بر ضرورت آنها تاکید کرد.

وی در ادامه در پاسخ به سؤالی پیرامون به کارگیری نیروها در شهرداری گفت: شهرداری جای سیاسی کاری نیست و نگاه کاری بر مبنای شایستگی و توانمندی افراد است.

عسگری همچنین در مورد استفاده از کدهای درآمدی اظهار داشت: با استفاده از انتشار اوراق مشارکت، تسهیلات ستاد بازافرینی و استفاده از ظرفیتهای قانونی کدهای درآمدی می توان پاره ای از مشکلات را برطرف کرد.

وی در پایان، داشتن انظباط مالی و مدیریت هزینه ها را از راهکارهای اساسی برای عبور از شرایط سخت و رکود ساخت و ساز عنوان کرد.

گفتنی است؛ رضاعسگری دارای تحصیلات کارشناسی ارشد حقوق خصوصی بوده و فرمانداری شهرستان های زنجان و البرز، بخشداری مرکزی زنجان، آبیک، بویین زهرا و مدیرعاملی سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین در کارنامه کاری وی به چشم می خورد.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط