سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۰۹

طاهرخانی، از نامزدهای تصدی جایگاه شهرداری قزوین:

برنامه پنج ساله شهرداری قزوین ملاک عمل است

به عقیده سیاوش طاهرخانی، نامزد تصدی جایگاه شهرداری قزوین، برنامه پنچ ساله و مصوب شهرداری ملاک عمل است و نمی توان بدون توجه به آن برای اداره شهر قزوین برنامه ریزی و اقدام کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ طاهرخانی در ابتدای این جلسه، توانمندی در حوزه رونق گردشگری اماکن مذهبی و وجود مشاهیر مذهبی و علمی را از ظرفیت های بی نظیر قزوین دانست و بر لزوم توجه ویژه بر آنها تأکید کرد.

وی سپس، نقش سازنده شهرداری در توسعه ورزش، اقتصاد شهری، رونق فرهنگی و اجتماعی و صنعت گردشگری را یادآوری کرد و در تبیین برنامه های خود، افزایش میزان مشارکت مردم در اداره شهر و تخصصی کردن کارها را ضرورتی اجتناب ناپذیر خواند.

طاهرخانی در ادامه به راههای افزایش درآمدهای شهرداری اشاره و پشنهاد تعریف پروژه های درآمدزا، جذب سرمایه با ایجاد بستر مطمئن و تسهیل فرایند سرمایه گذاری، ایجاد ستاد بازآفرینی، تهیه طرحهای مطالعاتی و ارائه آن به سازمان شهرداری ها، در کنار ایجاد شهر هوشمند را برای کسب درآمدهای پایدار در شهر مطرح کرد.

وی همچنین از برون سپاری و کاهش تصدی گری به‌عنوان یکی از راههای کاهش هزینه ها نام برد و افزود ایجاد شهر هوشمند و شهروند هوشمند، تخصصی کردن کارها و کاهش زمان اجرای پروژه ها از جمله مواردی است که می توان برای کاهش هزینه ها درنظرگرفت.

این نامزد تصدی جایگاه شهردار قزوین، همچنین حمایت از توسعه مسکن و بهسازی ساختمان های موجود را یکی از برنامه های خود ذکر کرد.

حفظ و توسعه باغستان سنتی با ارائه امتیازات مناسب به باغداران، مدیریت واحد پسماند، کاهش الودگی صوتی و باز پروری و ایجاد فضای سبز، زیباسازی محیط شهری، تسریع درحل مشکلات آسفالت و روسازی محور نسیم شمال ، تکمیل پروژه های نیمه تمام، فرایندی کردن پروژه ها و پیاده سازی نظام مدیریت مشارکتی از دیگر مباحثی بود که طاهرخانی به عنوان بخشی از برنامه های کاری خود در صحن شورای اسلامی شهرقزوین به آنها اشاره کرد.

این نامزد تصدی پست شهرداری قزوین در خصوص اولویتهای کاری و میزان استقلال عملش گفت: در عین مشورت پذیری در تصمیم گیری کاملا مستقل هستم و سعی دارم عاقلانه و با بهره گیری از خردجمعی و در نظرگرفتن سلسه مراتب کارها را انجام دهم.

طاهرخانی در مورد بدهی های شهرداری گفت: اشراف خوبی به حوزه کاری در شهرداری ها دارم و باید با خرد جمعی و کمیته رفع موانع تولید از ظرفیت های استانی و کشوری برای حل این موضوع استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: ستاد بازآفرینی بهترین فرصت برای درآمدزایی است و معتقدم شهرداری بدون بدهکاری نخواهد بود.

گفتنی است؛ طاهرخانی دارای مدرک فوق لیسانس فقه و حقوق اسلامی و کاردانی مهندسی شهرسازی است و در گذشته شهردار شهرهای محمودآباد، محمدیه و شال بوده است. همچنین عضویت در شورای شهرمحمدیه و کارگروه مشورتی قزوین +20 جزو سوابق کاری سیاوش طاهرخانی به شمار می رود و در حال حاضر معاون مالی و اداری استاندار قزوین است.
/پایان پیام/

تصاویر مرتبط