سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۰۹

یوسفی:

توجه به آموزش شهروندی در موضوعات ایمنی

آموزش شهروندان به ویژه کودکان در خصوص مباحث ایمنی و افزایش مهارت آنان در این زمینه امری جدی و تأثیرگذار است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ زهرا یوسفی رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر در جلسه علنی پارلمان محلی قزوین که در آن جمعی از آتش نشانان شهرداری حضور داشتند، خطاب به آنان گفت: شما به معنای واقعی و عینی جان بر کف هستید و باید از تلاش هایتان به صورت ویژه تقدیر شود.

وی خواستار حمایت از آتش نشانان، تأمین امنیت و توجه به مقوله سختی کار آنان از سوی شهرداری شد.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین، پیش دبستانی و ابتدایی را بهترین دوران برای آموزش کودکان دانست و افزود: توجه به آموزش پایه، راهی برای کاهش تعداد حوادث ناگوار و میزان خسارت ها است.

یوسفی در ادامه سخنانش به موضوع ایمنی بازار و لزوم توجه جدی به آن اشاره و بیان کرد: در دو سال گذشته نسبت به این موضوع کم توجهی شده است؛ به گونه ای که می توان گفت در این مدت اعتبار هزینه شده در این زمینه بسیار ناچیز بوده است؛ در حالی که تأمین ایمنی بازار بزرگ قزوین نیازمند چاره اندیشی اساسی از سوی مدیران شهری است.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر به موضوع نظارت شهرداری بر ساختمانهای بلند مرتبه و دریافت پایان کار این ساختمان ها اشاره و تأکید کرد: باید تمام ساختمانهای بلند مرتبه دارای پایان کار باشد و مباحث ایمنی در مورد آنها به درستی رعایت شود.

یوسفی در ادامه این جلسه که به بررسی برنامه سه تن از نامزدهای تصدی پست شهرداری قزوین اختصاص داشت، خواستار ارائه توضیحات و راهکارهای عملی برای کسب درآمدهای پایدار در شهرداری قزوین و چگونگی برقراری تعامل با مقامات کشوری از سوی آنها شد.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط