سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۰۲

حق شناس:

عملکرد شهرداری در حوزه عمراني ورزش قابل قبول نيست

یک عضو شورای اسلامی شهر قزوین در مخالفت با رفتار هیئت رئیسه شورا در تنزل شان جایگاه تصمیم سازی و تصمیم گیری در حوزه ورزش و حذف کمیسیون ورزش و ادغام آن با کمیسیون فرهنگی، هنری و اجتماعی به عملکرد بسیار ضعیف شهرداری در حوزه عمرانی ورزش اشاره کرد و گفت:


 علی رغم اینکه بارها با همراهی اعضای شورا بودجه های بسیار خوبی برای عمرانی در ورزش مصوب شده است اما عملا تا کنون کارنامه قابل قبولی در این‌حوزه وجود ندارد.

یکی از کارهایی که در حوزه زیر ساخت های ورزشی تا کنون در شورای پنجم اتفاق افتاده، ساخت و تکمیل ۵ چمن مصنوعی بوده است. که البته به غیر از دو مورد بقیه آنها علی رغم اینکه محدودیتی در تامین زمین نداشته ایم از اندازه استاندارد خارج هستند و برخی از آنها هم بسیار ضعیف اجرا شده اند و این نشان از ضعف تخصص عمرانی شهرداری در این موضوع است.

اگر دوره قبل تعداد حدود ده سالن ورزشی ((هر چند کوچک و غیر استاندارد برای ورزش های توپی و مستعد و خوب برای رشته های غیر توپی)) با همکاری سایر دستگاه ها تاسیس شده است آیا در دوره پنجم با آن همه شعارها در خصوص ورزش و جایگاه آن چنین کارنامه ای وجود دارد؟

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ محسن حق شناس عضو پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا، ضمن انتقاد از وضعیت عمرانی ورزش گفت: سال گذشته با وجود کمیسیون مستقل ورزش در شورا، مشکلات زیادی در این بخش داشتیم و حال اگر آن را به کمیته تبدیل کنیم، سال آینده چه گزارشی باید به مردم ارایه شود؟

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین با بیان این مطلب که اصراری برای حضور در کمیسیون ورزش ندارم، افزود: بدانید مسیری که شورا در پیش گرفته مسیر درستی نیست مخالفت با تخصص و تجربه مورد پسند هیچ عقل سلیمی نیست.

وی دامه داد: در بازدیدی که به همراه ناظر فنی سازمان برنامه و بودجه از چمن مصنوعی فدک داشتیم، مشخص شد شمشه کشی و خط و رنگ چمنها مشکل دارد؛ به گونه ای که این وضعیت مورد انتقاد ناظر نیز قرار گرفت.
 

حق شناس اضافه کرد: با این دست و دلبازی که برای کمیسیون‌های دیگر شاهد بودیم درست نیست ورزش را مانند فرزند یتیم یک طرف بیاندازید.

حق شناس با اشاره به این مطلب که بنده از ابتدا با کاهش تعداد کمیسیون‌ها موافق بودم گفت: در اولین جلسه شورا در سال سوم وقتی عده ای از اعضا حاضر نشدند به هیئت رئیسه قبلی ، مجدد رای بدهند شاهد دسته بندی جناحی و برهم خوردن نظام داخلی شورا بودیم و موید این نکته جایگاه فیزیکی استقرار اعضا هم موید این مورد است و به دلیل ناتوانی در مدیریت، ان جو تاکنون هنوز در این فضا موجود است.

وی با اشاره به اینکه بهتر بود شورا با همان ترکیب قبلی به کار خود ادامه می داد و پس از همدلی مجدد انتخابات کمیسیون ها و کاهش تعداد انها با گذشت یک ماه عملی می شد‌ ادامه داد: از آقای فصیحی رامندی ، آقای چگینی و خانم قوامی درخواست کردم که کمیسیونهای خود را تشکیل دهند و امیدوارم بیش تر از این شاهد فلسفه بافی کسانی که برای کار غلط خود هزار توجیه می آورند نباشیم.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط