سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۰۲

عبدالرزاقی:

پل امام رضا(ع) تعیین و تکلیف شود

نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی پارلمان محلی این شهر، خواستار تعیین تکلیف پل امام رضا(ع) شد و گفت: با ادامه روند فعلی در اجرای این طرح، از لحاظ ترافیکی هیچ سودی عاید شهر و شهروندان نخواهد شد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، مهدی عبدالرزاقی نایب رییس پارلمان محلی قزوین در این جلسه افزود: از سال گذشته طرحهای مختلفی برای ادامه عملیات احداث این پل ارائه شده؛ اما وضعیت اجرای این طرح همچنان مسکوت مانده است.

عبدالرزاقی با طرح این سؤال که اگر قرار بر این بود که فقط سازه پل را از کف به بالا ببریم پس چرا این پل ساخته شد؟ خاطرنشان کرد: این پل فقط موجب ناخشنودی شهروندان در بلوار جمهوری اسلامی شده است و هیچ فایده دیگری ندارد.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین ادامه داد: برای اجرای این پروژه در سال گذشته و امسال، اعتبار تعیین و تاکنون نیز 150میلیارد تومان برای اجرای آن هزینه شده است؛ اما این هزینه ها هنوز به لحاظ ترافیکی نتیجه بخش نبوده است.

:وی در ادامه سخنانش در این جلسه، با اشاره به طرح های نیمه تمام و بلاتکلیف شهرداری گفت: تعریض جاده اسماعیل آباد و عدم جانمایی احداث سالن ورزشی در نجف آباد علی رغم اختصاص بودجه، ازجمله مواردی است که شهرداری باید در مورد آن ها پاسخگو باشد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین همچنین در خصوص طرح شهید انصاری شرقی و بلاتکلیفی اجرای این طرح اظهار داشت: شهرداری در این خیابان،104پلاک را تملک کرده است و اگر این تملک‌ها کاربردی ندارد پیشنهاد می شود، نسبت به برگزاری مزایده و فروش آنها اقدام کند تا درآمد حاصل از فروش این پلاک ها برای اجرای سایر پروژه های عمرانی هزینه شود.

رییس کمیسیون عمران و امور زیربنایی شورای شهر در خصوص رفع اختلاف تراکم در مناطق یک و دو شهرداری گفت: شهروندان در این مناطق درگیر موضوعات تراکم ساخت و ساز هستند، سال گذشته در این مناطق مجوز ساخت چهار طبقه صادر می شد ولی امسال تراکم در این نواحی به سه طبقه کاهش یافته است و هیچ کس نیز در این مورد پاسخگو نیست.

عبدالرزاقی بر لزوم تعیین تکلیف اراضی عظیم زاده تأکید و عنوان کرد: به دلیل وضعیت نامعلوم در این اراضی مالکان نمی توانند در این محدوده ساخت و ساز کنند و این وضعیت موجب راکد ماندن سرمایه شهروندان شده است.

نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین همچنین به ساخت و ساز در هفت سنگان اشاره کرد و گفت: زمانی که در منطقه یک شهرداری بودم مالکان اراضی در بافت قدیم هفت سنگان، مجوز ساخت و ساز نداشتند؛ ولی برای مالکان زمین‌های واقع در بافت جدید هفت سنگان پروانه ساخت صادر شده است که باید این وضعیت اصلاح شود.
 

وی همچنین خواستار بازگشت سرمایه 5/5 میلیارد تومانی از فرودگاه قزوین شد و خاطرنشان کرد: قرار بود پس از لغو قرار داد، این پول سه ماهه به شهرداری قزوین عودت داده شود؛ اما با هزینه سه و نیم میلیاردی شهرداری حدود 9 میلیارد تومان از حساب بیت المال هدر رفت و باید شهرداری هرچه سریع تر برگشت این 5/5 میلیارد تومان را پیگیری کند.

شفاف‌سازی در خصوص 700 میلیون دلاری که در دوره گذشته مدیریت شهری به حساب شخصی برخی افراد واریز شده است، حل مشکل پیمانکارانی که از بانک شهر وام گرفته اند و بررسی سودآوری دانشگاه علمی- کاربردی شهرداری از دیگر مطالبات نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین از شهرداری بود.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط