سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۰۲

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین:

سخنگوی شورای شهر خواستار رسيدگي سريع به وضعیت خانه تاريخي امام جمعه شهیدی و حمام بلور شد

مهدیه سادات قافله باشی سخنگوی شورای شهر، در جلسه علنی شورا گفت: پس از انتقال سازمان باغستان از خانه امام جمعه شهیدی به مکان دیگر، قریب به یکسال است که به این بنای تاریخی رسیدگی نمی شود؛ تا جایی که حتی امکان خشک شدن درختان قدیمی موجود در آن وجود دارد.


سخنگوی شورای شهر در تذکری به شهرداری، خواستار بازگشایی و رسیدگی به بناهای تاریخی حمام بلور وخانه امام جمعه شهیدی شد.


وی با انتقاد از عملی نشدن وعده ها در مورد تعریف کاربری فرهنگی برای خانه امام جمعه شهیدی، به وضعیت حمام بلور اشاره و بیان کرد: این بنا متعلق به دوره صفوی و قاجار است و ضرورت دارد برای این مجموعه نیز کاربری تعریف شود تا شاهد تخریب آن نباشیم.

به گفته قافله باشی قرار بود، لایحه احیای حمام بلور در صحن شورا مطرح شود که متاسفانه مصوبه کمیسیون فرهنگی در این زمینه تاکنون محقق نشده است.

سخنگوی شورای شهر قزوین از شهرداری خواست تا نسبت به بازگشایی این دو بنا اقدام کند تا عکاسان و گردشگران به عنوان سایت عکاسی و گردشگری براي علاقه مندان قابل استفاده باشد.
 

قافله باشي همچنين خواستار انتقال گلخانه شهرداری از مقابل آستان امامزاده حسین(ع) شد و تأکید کرد: باید گلخانه شهرداری به مکانی که پیش بینی شده منتقل شود تا در محل فعلی کمپ مسافر یا زائرسرا یا بوستان پیش بینی شود؛ چرا که ساکنان محلات مجاور آستان مقدس امامزاده حسین(ع) به شدت از کمبود فضای سبز رنج میبرند و لازم است تا در اسرع وقت این موضوع پیگیری شود.

وي با تأكيد بر اينكه سرانه فضاي سبز در جنوب شهر قزوين فقير است و خواستار انتقال و تبديل فضاي گلخانه شهرداري به پارک شهري جهت استفاده مسافران ،زائران و اهالي منطقه شد.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط