سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۰۲

داودی:

استفاده از حمل و نقل عمومی موجب کاهش هزینه ها می شود

رییس شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی پارلمان محلي ضمن تأکید بر ضرورت استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه در جابه جایی دانش آموزان، به تشریح عملکرد ستاد مهر شهرداری قزوین و ارائه خدمات سازمان اتوبوسرانی به زائران اربعین حسینی(ع) پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، حکمت اله داودی در این جلسه که با دستور کار ارائه گزارش عملکرد سازمان اتوبوسرانی شهرداری در خصوص جابه جایی مسافران اربعین و سرویس مدارس برگزار شد، اظهار داشت: استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی به ویژه در زمان بازگشایی مدارس علاوه بر کاهش بار ترافیکی در معابر شهر موجب کاهش هزینه ها نیز خواهد شد.

وی همچنین خواستار توجه بیشتر به استفاده از مینی بوس و اتوبوس در کنار تاکسی در سیستم سرویس مدارس شد و افزود: این وضعیت به کاهش گره های ترافیکی به ویژه در معابر شریانی و مرکزی شهر کمک قابل توجهی خواهد کرد.

این مسئول یادآور شد: در حال حاضر هیچ خودروی فرسوده‌ و خارج از ضوابطی در ناوگان حمل و نقل عمومی قزوین وجود ندارد و اقدامات بسیار خوبی در حوزه بازسازی خودروهای فرسوده توسط سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین صورت گرفته است.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به وجود بی نظمی های ترافیکی در روز اول مهر خاطرنشان کرد: با حضور رییس پلیس راهور در مرکز کنترل ترافیک و نظارتهای بیشتر توسط دوربین های نظارتی، خوشبختانه در روز دوم مهر جریان ترافیک در معابر اصلی شهر به خوبی کنترل و ساماندهی شد.

داودی اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری قزوین را در قالب ستاد مهر قابل تقدیر خواند و ادامه داد: سازمانهای مختلف شهرداری از یک ماه و نیم پیش اقدامات خوبی را مانند خط کشی معابر مقابل مدارس، ممنوعیت حفاری‌ها به منظور تسهیل در تردد دانش آموزان و ... را در دستور کار خود قرار دادند که انجام آن ها نقش مهمی در ارائه خدمات کیفی به دانش آموزان در سال جدید تحصیلی داشت.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه جلسه، با تقدیر از عملکرد سازمان اتوبوسرانی در جابه‌جایی زائران اربعین در مرز مهران تصریح کرد: حضور شهرداری قزوین در مرز مهران به عنوان هدایتگر و کنترل تردد زائران اربعین افتخاری برای شهر قزوین و اقدامی قابل تقدیر است.

ضرورت تکمیل پل امام رضا(ع) و اتصال آن به پل مرحوم ابوترابی از دیگر موضوعاتی بود که رییس شورای اسلامی شهر قزوین در این جلسه، بر لزوم آن تأکید و بیان کرد: با تکمیل این پروژه و اتصال آن به کمربند شرق شهر قزوین بخشی از معضلات ترافیکی شهر بر طرف می شود؛ از همین رو باید همکاری های بین بخشی میان دستگاه ها افزایش یابد.

داودی در پایان به موضوع انتخاب شهردار قزوین اشاره و اظهار امیدواری کرد: بتوانیم با دعوت از نامزدهای تصدي شهرداری قزوین و بررسی رزومه و برنامه آنها، هر چه سریع تر کار رای گیری و انتخاب شهردار قزوین را انجام دهیم.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط