شنبه ۱۳۹۸/۰۶/۳۰

یوسفی:

رسیدگی به مشکلات ساکنین الهیه مینودر به دلیل وجود شنبه بازار و الودگی محیطی این منطقه در دستور کار شهرداری قرار گیرد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، دکتر زهرا یوسفی رییس کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر در جلسه علنی صحن شورا در خصوص لایحه شهرداری پیرامون نرخ بهای خدمات در روز بازارهای قزوین اظهارکرد:

شهرداري به دلیل افزایش هزینه ها جهت تسطيح ،شن ريزي و ... لایحه ای مبنی بر تعیین قیمت هر متر فضا جهت فعالیت در روز بازارها به مبلغ 2هزارتومان به صحن شورا ارسال کرده است.

وی افزود: همچنین دراین لایحه آیین نامه ای تنظیم شده که ضوابط و مقرراتی برای حضور در روز بازارها برای بهره برداران تعیین شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به گلایه و شکایت برخی از سکنه منطقه الهیه در مینودر اشاره کرد و گفت: این اهالی به دلیل وجود شنبه بازار و شلوغی محله و سختي تردد سرویس مدارس و بخصوص الودگی محیطی در انتهاي این روز بازار، شاکی هستند و لازم است شهرداری در این خصوص تدابیری اندیشه کند. هر چند بر أساس اين ايين نامه تميز كردن محيط در انتهاي كار بر عهده پيمانكار گذاشته شده ولي عملا اين اتفاق نمي افتد.

از آنجا كه يكي از أهداف اين روز بازارها، سهولت دسترسي مردم به اين خدمات و با قيمت مناسب تر است و در واقع براي اسايش شهروندان است ، نبايد با سوء مديريت باعث سلب آرامش انها گردد.

به گفته رييس سازمان پسماند شهرداري، بیش از ده نفراز پاکبانان پس از اتمام روز بازارها ، نسبت به پاکسازی آن مناطق اقدام می کنند.

وی همچنین تصریح کرد: از کسانی که در قسمت میوه و تره بار فعالیت می کنند بعلت توليد زباله زياد ده درصد بیشتر از دیگران به عبارتی دوهزار و 200تومان بابت هر متر فضاي در اختيار دریافت می شود.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط