شنبه ۱۳۹۸/۰۶/۳۰

قافله باشی:

معابری شهر قزوين به نام شهدا مزين است

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، مهديه‌السادات قافله‌باشي سخنگوي پارلمان محلی قزوین درجلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی نامگذاری معابر شهری برگزار شد طي سخناني در اين جلسه با اشاره به اقدامات شوراي نامگذاري اظهار كرد:
در تمام جلسات شورای نامگذاری نمایندگانی از بنیاد شهید، دفتر ولی محترم فقیه ،اداره پست، نماينده سازمان تبليغات اسلامي، روابط عمومی شهرداری و نماینده وزارت کشور حضور دارند.

وی افزود: نامگذاری تمامی اسامی سرداران شهید استان که 64 معبر و 21 خیابان به نام آنها می باشد و 796 معبر اعم ازکوچه و خیابان نیز به نام شهدا در شهر نامگذاری شده که از جمله اقدامات این شورای نامگذاری است.

به گفته سخنگوی شورای شهر همچنین 30 معبر 21بلوار 4 تقاطع و 7 بوستان و 41 خیابان به نام شهدا مزین شده است و 4 کوچه هم به نام شهدای خانم نامگذاری شده است.

وي افزود: در كميته نامگذاري زحمات و اقدامات فراواني انجام شده و طي اين دو سال كوچه به كوچه و خيابان به خيابان بررسي شده تا طبق درخواست‌ها نامگذاري مكاني به نام شهيد انجام شود. این را نباید مدیران بی کفایت شهری نامید واینگونه درفضای مجاز ی بی اخلاقی کرد.

وی با تاکید بر اینکه در نامگذاری ها در قزوین پیشتاز بوده ایم افزود: در طي برگزاري كنگره سه هزار شهيد استان تمام معابر شهر شناسنامه‌دار شده‌اند و تمام معابر شهري و ریفوز خیابانهای قزوین مزين به نام شهداست و حتي وصيت‌نامه شهدا نيز در اين تابلوها چاپ شده است که در این خصوص از بنیاد شهید استان تقدیر شده ایم.

قافله‌باشي ضمن تقدیر از حساسیت مردم تاكيد كرد: با نام و خون شهدا نبايد تسويه‌حساب سياسي كرد چرا كه اين موضوع عين بي‌اخلاقي است و اینکه مدیرعامل زیباسازی به هردلیلی تهدید شود و اعضای شورا را توهین کنندصحیح نیست.

سخنگوي شوراي شهر قزوين خاطرنشان كرد: ما همه‌ مديون خون شهدا هستيم و شهيد اصلاح‌طلب و اصولگرا ندارد، بايد همه خود را موظف به پاسداري و احترام‌گذاري به خون شهدا و خانواده‌هاي آنان نماييم.

قافله باشی ضمن تاکید بر این نکته اعضاي شوراي شهر منتخب مردم هستند تصریح کرد ما در فضای انقلاب رشد کردیم و بزرگ شدیم و امنیت در این شهر و کشور را که میبینیم مدیون خون شهدا هستیم.

وي خواستار برگزاري كنفرانس مطبوعاتي براي روشن شدن اذهان و افكار عمومي از اين موضوع برگزار شود.

/پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط