شنبه ۱۳۹۸/۰۶/۲۳

یوسفی:

اموزش شهروندان در خصوص مسائل مختلف شهرنشيني و حقوق شهروندي ، حق مسلم آنان و جزء وظايف شهرداري هاست

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، دکتر زهرا یوسفی رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کار گزارش عملکرد سازمانهای پسماند و زیباسازی برگزار شد اظهار کرد:

اقدامات بعضی از سازمانهای شهرداری بسیار ملموس و تأثير گذار است و باعث تغيير حال و هواي شهر ميشود و روح زندگی به شهر مي بخشد مثل سازمان زيباسازي، سازمان پاركها و فضاي سبز و سازمان پسماند.

هر چند شهروندان به تميزی صبحگاهي كوچه و برزن و خيابانها عادت كرده اند و شايد برايشان امري عادي باشد ولي اگه فقط يك روز سازمان پسماند به وظيفه خود عمل نكند، بلافاصله نقش و عملكردش به چشم مي ايد.

كوتاهي در نظافت و تميزي شهر نارضايتي زيادي بدنبال دارد بخصوص در فصل گرما و البته اين وظيفه اي دو جانبه است هم براي شهرداري و هم براي شهروندان.

وی خاطرنشان کرد: اموزش شهروندان درخصوص تفکیک زباله از مبدا و فرهنگ به موقع قرار دادن زباله درمخازن از نکاتی است که بایستی در دستور كار سازمان پسماند قرار گیرد.

یوسفی همچنین خواستار ساماندهی زباله گردها شد و گفت: یکی از دلخراش ترین صحنه هایی که در شهر با ان روبرو هستیم وجود زباله گردهایی است که داخل مخازن زباله به دنبال مواد بازیافتی هستند که اين موضوع هم تبعات سلامتي و هم تبعات اجتماعي زيادي بدنبال دارد و بایستی برای این موضوع چاره اندیشی شود.

رییس کمیسیون سلامت و خدمات شهری پارلمان محلی قزوین در ادامه تاکید کرد: می توان از بدنه مخازن برای آموزش شهروندان برای ساعت قرار دادن زباله در مخازن و اطلاع رساني براي گزارش كثيفي و يا بوي نامطبوع مخازن به شماره ١٣٧ استفاده نمود.

یوسفی همچنین از شهرداری خواست تا بر روی فرهنگ دفع زباله فقط با كيسه هاي دربسته پلاستيكي، در مخازن زباله از طريق اموزشهای شهروندی کار کنند.

وی در خصوص سر پوشیده کردن جوي هاي شهر گفت: با توجه به معضلات ناشي از سر پوشيده كردن كانال ها و جوي ها، مثل بوي نامطبوع، حضور موش ها و اینکه پاکسازی و لایروبی انها به سختی انجام می شود و هزینه بر است، چرا شهرداری اصرار به این اقدام دارد و می خواهد کانال اب زيبا و نوستالژيك بلوار مدرس را سرپوشیده کند.

وی در بخش دیگری از این جلسه خواستار ارایه توضیحاتی در خصوص اقلام و ابزارهای تبلیغات محیطی سازمان زيباسازي که پس از مراسم جمع اوری می شوند شد و گفت:

می توان یکسری از این اقلام تبلیغاتی را در تعامل با شهرداری شهرهاي دیگر معارضه کنیم تا از اسراف منابع و هزینه اضافی نیز جلوگیری شود.
/پایان پیام/

تصاویر مرتبط