شنبه ۱۳۹۸/۰۶/۲۳

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین:

سخنگوی شورای شهر خواستار جمع آوری سگ های بلاصاحب به ویژه در نواحی متصل و منفصل شهری شد.

مهدیه السادات قافله باشی سخنگوی پارلمان محلی در جلسه علنی صحن شورا که با دستور کار گزارش عملکرد سازمانهای پسماند و زیباسازی شهرداری قزوین برگزار شد طی سخنانی اظهار کرد:

از سازمان پسماند می خواهیم با توجه به بازگشائی مدارس دستور ویژه برای جمع اوری سگهای بلاصاحب را از نواحی منفصل شهری و سایر نقاط شهر صادرکنند.

وی افزود: این حیوانات علاوه بر معضلات بهداشتی که دارند باعث رعب و وحشت اجتماعی به ويژه در ساعات خلوت نیز می شوند.

وی همچنین پیشنهاد داد محله های شهری برای جمع اوری زباله زمان بندی شوند تا شهروندان طبق ان نسبت به قرار دادن زباله ها درمخازن اقدام کنند.

به گفته سخنگوی شورای شهر در کوچه هایی که ماشین مکانیزه برای تخلیه زباله محدودیت دارد بايد به صورت دو بار در روز جمع اوری زباله انجام شود.

قافله باشی همچنین بر ضرورت شستشوی پیاده روهای سطح شهر و مخازن تاکید کرد و گفت: بسیاری از معابر و پیاده روهای سطح شهر وضعیت خوبی به لحاظ پاکیزگی ندارند و ضرورت دارد شستشوی مداوم انها در دستور کار قرار گیرد و از طرفی نیز بارها خواسته شده تا سامانه 137مبتنی بر نرم افزار جی ای اس باشد تا گزارشهای شهروندان بر اساس گزارش محلات سریعا رسیدگی شود.

وی در بخش دیگری از این جلسه ضمن تشکر از خدمات سازمان زیباسازی شهرداری قزوین اظهار کرد: بهتراست از توان مردم در برنامه های مناسبتی استفاده شود و دخالت حاکمیتی در برنامه های ملی و مذهبی به حداقل برسد.

وی با انتقاد از این سازمان براي عدم نصب یک بیلبورد به مناسبت روز خبرنگار و تشکر از زحمات اهالی رسانه توسط سازمان زیباسازی تاکید کرد: امیدوارم در سالهای اتی مناسبت هاي بين المللي مانند روز عصای سفید و روز جهاني معلولين جدی گرفته شود و در تبلیغات محیطی درسطح شهر شاهد نمود بیشتری باشیم.

دبیر شورای اسلامی شهر قزوین همچنین خواستار ارایه توضیحاتی درباره حذف برخی کاشی کاری های مانند خیابان ایرانشهر و یا نقاشی دیواری در پونک شد و گفت:

نگارخانه ای به وسعت یک شهر كه كار بسيار ارزشمندي به ويژه در خصوص نقاشي هاي مكتب قزوين و خوشنويسي بود در خلال برنامه های هفته قزوین مسکوت ماند و به خوبي ديده نشد. بنابراین بایستی تبلیغات این گونه برنامه های فرهنگی با برنامه ریزی های دقیق تر انجام شود تا به نحو احسن مورد استفاده شهروندان قرار گیرد.


/پایان پیام/

تصاویر مرتبط