سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۶/۰۵

قافله باشی:

تئاتر شهر قزوین در سال 99 افتتاح خواهد شد.

رییس کمیسیون فرهنگی و هنری شورای اسلامی شهر قزوین: تئاتر شهر قزوین سال آینده در هفته شورای اسلامی شهر و روستا با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال افتتاح خواهد شد.

به‌گزارش روابط‌ عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، مهدیه سادات قافله باشی سخنگوی پارلمان محلی در برنامه شب‌های فیروزه‌ای و در شب چهارم "هفته فرهنگی قزوین" با تبریک این هفته گفت:

علاوه بر افتتاح خانه تئاتر شهر، از دیگر اقدامات فرهنگی در شهر قزوین، ساخت خانه‌های فرهنگ عارف، شهرک دانش، چوبیندر و محله منتظری است.

وی بیان کرد: همچنین بزرگترین فرهنگ‌سرای شهر قزوین در ناحیه مینودر در حال ساخت است که امیدواریم با افتتاح این فرهنگ‌سراها به نیازهای فرهنگی شهر که از مطالبات اصلی شهروندان است پاسخ داده شود.

قافله‌باشی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌که در هفته فرهنگی قزوین اجرای بیش از ۱۱۰ برنامه توسط گروه‌ها و انجمن‌های مختلف پیش‌بینی شده است گفت:

از جمله این برنامه‌ها اجرای همایش گویش‌ها و لهجه‌های قدیم قزوین بود که به بازخوانی و یادآوری آداب و رسوم قدیم شهر قزوین اختصاص داشت.

این عضو شورای شهر قزوین افزود: دومین جشنواره ملی طنز منطقه‌ای عبید زاکانی از دیگر برنامه‌هایی بود که اختتامیه آن در هفته فرهنگی قزوین با حضور طنزپردازان شهرهای مختلف برگزار شد.

قافله‌باشی سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین در پایان گفت: با توجه به پیشینه غنی شهر قزوین در حوزه ادبیات و به‌ویژه ادبیات طنز و وجود طنزپردازان شهیری چون عبیدزاکانی، آمادگی و شایستگی آن وجود دارد که قزوین در کنار پایتخت خوشنویسی بودن ، به‌عنوان پایتخت طنز ایران نیز شناخته شود.
/پایان پیام/

تصاویر مرتبط