جمعه ۱۳۹۸/۰۶/۰۱

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین خواستار احیای مکتب موسیقی قزوین توسط انجمن موسیقی و متولیان فرهنگی شد

آغاز هفته فرهنگی قزوین با برنامه شب نشست موسیقی و هنر (مکتب موسیقی قزوین در عهد صفوی) اتفاق بسیار مبارکی است که امیدواریم منجر به شناخته شدن مکتب موسیقی قزوین شود.مهدیه سادات قافله باشی افزود: حضور پرشور شهروندان و هنردوستان در این شب نشست بیانگر آن است که برغم افزایش روزافزون موسیقی های عجیب و گوش خراش، همچنان موسیقی اصیل و سنتی ایران جایگاه ویژه ای برای ما دارد.

وی ادامه داد: متاسفانه مکتب موسیقی قزوین و نام هنرمندان بزرگی نظیر جناب خان قزوینی، اقبال و عارف قزوینی بدلیل بی مهری و کارهای کم فرهنگی مغفول مانده است، که امیدواریم به همت مسوولان انجمن موسیقی شاهد احیای این مکتب در سطح کشور باشیم.

شایسته است برگزاری برنامه شب نشست موسیقی و هنر بطور مستمر و در طی سال برگزار شود.

قافله باشی تاکید کرد: استفاده از ظرفیت های انجمن های تخصصی یکی از سیاست های شورای پنجم شهر قزوین است، این شب نشست حاصل این سیاست می باشد.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین تصریح کرد:برنامه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برای گروه های سنی مختلف با ذائقه های متفاوت از دوم الی ۹ شهریور در سطح محلات شهر قزوین و نواحی منفصل شهری برگزار می شود.

قزوین این دیار کهن مینودری با وجود آثار فاخر فرهنگی فراوان، بزرگان و عالمان برجسته و طبیعت بکر بسیار زیبایش همچنان در سطح کشور ناشناخته است.

شما شهروندان بعنوان دلسوزان واقعی و صاحبان اصلی شهر قزوین می توانید در فضای مجازی در هفته فرهنگی قزوین با دو هشتک #هفته_فرهنگی_قزوین
#قزوین_شاداب_نزدیکترین_مقصد مجموعه مدیریت شهری را در معرفی هر چه بیشتر شهر قزوین آئینه تاریخ تمدن یاری کنید.

تصاویر مرتبط