شنبه ۱۳۹۸/۰۵/۱۲

دقیقی:

ضرورت حمایت از تیم‌های ورزشی برای حضور در لیگ برتر توسط شهرداری

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، سعید دقیقی عضو شورای شهر در جلسه علنی صحن‌شورا که با دستور کار بررسی لایحه دو فوریتی کمک 3 میلیارد و 800 میلیون تومانی شهرداری به تامین هزینه‌های باشگاه ورزشی شهرداری به تیم های ورزشی شهرداری برگزار شد در سخنانی با تاکید بر این که زمان زیادی برای اعلام آمادگی حضور تیم‌های ورزشی در لیگ برتر نداریم اظهار کرد:
برای حضور در لیگ برتر بایستی سقف قرار دادها و معرفی تیم از هیات استان به فدراسیون مربوطه صورت گیرد که این پروسه زمان‌ بر است و به این دلیل این لایحه به قید دو فوریت ارایه شده است.

وی ادامه داد: خودم كمبود ها را به شدت در زماني كه در قزوين فعاليت ورزشي داشتم حس مي كردم و مجبور به حضور در خارج استان شدم ولي امروز براي جبران اون كمبود ها وظيفه داريم از جامعه ورزش حمايت كنيم‌.

دقیقی با بیان اینکه بسیاری از شهرداری‌های کشور در تیم‌داری ورزشی ورود کرده‌اند گفت: همه شهرداری‌ها کمک به توسعه ورزش را در دستور کار خود دارند چرا که شهرداری‌ها در ایجاد شور و نشاط اجتماعی وظایفی دارند.

وی تصریح کرد: اینکه گفته می‌شود چرا کمک به بخش ورزش آقایان بیشتر از خانم‌هاست به دلیل قیمت‌های متفاوت لیگ است و نباید همه را در یک سطح نگاه کنیم. بنده به شدت موافق حمايت از ورزش بانوان هستم ولي در اين امر ابتدا مي بايست زيرساخت ها را براي تسهيل عملكرد اين عزيزان فراهم كنيم.

این عضو شورا با تاکید بر اینکه توسعه ورزش همگانی ایجاد افق در ورزش قهرمانی است افزود: اگر فضایی برای حضور جوانان و ورزشکاران و حمایت از آن‌ها فراهم نکنیم شاهد تربیت ورزشکار حرفه‌ای در سطح جامعه نخواهیم بود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اگر این لایحه رای نیاورد هیچ کدام از این تیم‌های ورزشی قابل انتقال به شهر دیگر نیستند و تحت هیچ عنوان نمی‌توانند از شهر خارج شوند بنابراین باید در قزوین به فروش برسند.

این عضو شورا با اظهار موافقت با این لایحه و کمک شهرداری به ورزشکاران استان گفت: حضور ورزشکاران در لیگ برتر و میادین ورزشی کشور باعث شور و نشاط اجتماعی می شود و باعث ترغیب جوانان و سوق دادن آنان به سمت ورزش خواهد شد.


/پایان خبر/

تصاویر مرتبط