سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۵/۰۱

عبدالرزاقی:

شهرداری در طرح ساماندهی دروازه رشت به مصوبه شورا توجهی نکرد است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، مهدی عبدالرزاقی نایب رییس پارلمان محلی در جلسه علنی صحن شورا که با دستورکار گزارش عملکرد سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری قزوین برگزار شد اظهار کرد:

با حذف میدان باهویت دروازه رشت نه تنها ترافیک ساماندهی نشد بلکه شاهد ترافیک سنگین دراین محدوده هستیم.

وی افزود: قرار بود میدان کوچک شود اما یکباره و بدون توجه به مصوبه شورا حذف و تبدیل به چهار راه شد.

به گفته عبدالرزاقی ایا نباید اقدامات سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری براساس مصوبات شورا و شورای ترافیک باشد؟ واقعا چه اتفاقی یک شبه برای این میدان افتاد؟

وی به ناهماهنگی بین چند سازمان شهرداری در این خصوص اشاره کرد و گفت: به دلیل ناهماهنگی سازمانی بیش از 300 طرح بر زمین مانده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش خواستار بازنگری در نرخ جرایم کمیسیون ماده صد شد و گفت: اکثرسازندگان مسکن از این افزایش قیمت ها شاکی هستند و بسیاری از خواسته هایشان منطقی است.

وی تاکید کرد: متاسفانه ان چیزی که ما در جلسه شورا توجیه شدیم با ان مواردی که درکمیسیون ماده صد برای مردم اعمال می شود فرق دارد و شهرداری میگوید ما مصوبه شورا را اجرایی می کنیم.

این عضو شورا خاطرنشان کرد: شهرداری این اقدام را نوعی بازدارندگی تخلف عنوان میکند درحالی که می تواند از همان ابتدای کار که تخلف می شود جلویش را بگیرد.

وی در بخش دیگری از این جلسه خواستار احداث باند کندرو در مشعلدار شد و گفت: شرایط این جاده بحرانی است و باید اقدامی دراین خصوص با همکاری اداره راه انجام شود.

نایب رییس پارلمان محلی قزوین همچنین از مدیرعامل سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری قزوین خواست تا نسبت به بررسی ایجاد دور برگردان در میدان قدس اقدام کند.

وی همچنین با انتقاد از وضعیت خط کشی خیابانهای شهر تصریح کرد: در حال حاضر خیابانهای شهر خط کشی ندارند و لاین تردد در خیابانها مشخص نیست. بنابراین ضرورت دارد به این موضوعات توجه شود همچنین رنگ سرعت گیرها نیز مشخص نبوده و بایستی اصلاح شود.
 

تصاویر مرتبط