سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۵/۰۱

قافله باشی:

هویت شهری نباید فدای حل مسایل ترافیکی و روان سازی ترافیک شود

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوی، مهدیه السادات قافله باشی دبیرشورای اسلامی شهر در جلسه علنی صحن شورا که با دستور کار گزارش عملکرد سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری برگزار شد اظهار کرد:

درحل مسایل ترافیکی شهر ضرورت دارد به هویت شهر توجه شود و به عبارتی نباید در اثر اجرای طرحهای ترافیکی هویت های شهری مان را از دست بدهیم.

وی افزود: در مورد حل مشکل ترافیک در میدان دروازه رشت قرار بود میدان کوچک سازی شود اما به یکباره میدان حذف و تبدیل به چهارراه شد.

به گفته دبیر شورای شهر قزوین نباید همه چیز را فدای روان سازی ترافیک در شهر نماییم چرا که اینگونه از شهر انسان محور فاصله خواهیم گرفت.

وی همچنین خواستار توجه به رنگ امیزی سرعت گیرها در شهر شد و گفت: به دلیل بی رنگ شدن سرعت گیرها به خصوص هنگام شب مشکلات زیادی برای رانندگان ایجاد شده و خطرات زیادی را سبب می شود.

این عضو شورا در ادامه به ایمن سازی خیابان مصیب مرادی در پونک و حدفاصل میدان امیرکبیر اشاره کرد و گفت: بهتراست برای ایمن سازی در تردد دانش اموزان و شهروندان واقع در پونک درخیابان مصیب مرادی و میدان امیرکبیر سرعتگیر و میانگاه نصب شود.

وی همچنین از مدیر عامل سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری قزوین خواست تا در خصوص چگونگی اولویت قرار دادن نصب پل عابر پیاده در معابر شهری و علت نصب پل عابر در بلوار شهید لشگری در ساعت ترافیک و نارصایتی مردم توضیحاتی ارایه کند.

قافله باشی همچنین دربخش دیگری از این جلسه که بررسی لایحه پرداخت پاداش به بازیکنان تیم بسکتبال و والیبال پرداخته شد خاطرنشان کرد:

این هدایا به دلیل قول اعضای شورا به تیم بسکتبال بود که جام شهرداری را بالای سربرده و به نوعی افتخارافرینی برای استان کسب کرده بودند، می باشد و می بایست زودتر از این محقق می شد بنابراین ضرورت دارد این لایحه با موافقت اعضای شورا به تصویب برسد.

تصاویر مرتبط