سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۴/۱۸

چگینی:

شورای شهر باید در جریان هر اقدام ترافیکی باشد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرقزوین، احد چگینی در جلسه علنی صحن شورا در خصوص طرح یکطرفه کردن خیابان سعدی گفت:

لازم است اگر نظر سنجی از مردم و کسبه انجام میشود توسط شهرداری نباشد و نظر سنجی ها واقعی و با نظارت انجام شود.

وی تاکیدکرد: لازم است قبل از هرگونه اقدامی هر طرح ترافیکی در شورای شهر مطرح و به تصویب برسد چراکه مردم شورا و شهرداری را بیش از هر ارگان دیگری در اجرای طرح ها می شناسند و تبعاتش دامن شورای شهر و شهرداری را می گیرد.

چگینی خاطر نشان کرد: درحال حاضر ده ها نفر از ساکنین و کسبه خیابان سعدی امضا کرده اند که با طرح یکطرفه شدن خیابان سعدی مخالف هستند.

وی با تاکید بر اینکه هر اقدام ترافیکی باید به نظر اعضای شورای شهر برسد افزود: هرکاری در کف خیابان بخواهد انجام شود باید نظر شورا گرفته شود، چرا که تبعات اجتماعی اش دامن شورا و شهرداری را خواهد گرفت نه شورای ترافیک را.

چگینی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر نظارت بیشتر به جاده سلامت افزود: جاده سلامت باید سلامت باشد نه اینکه در آن شاهد هرنوع شغل مزاحمی باشیم بنابراین ضروری است که نظارت بیشتری بر آن صورت گیرد.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری که برای خانه دوچرخه درابتدای جاده باراجین و سلامت سرمایه گذاری کرده نیازمند حمایت و توجه است نه اینکه با آن نامهربانانه برخورد شود.

احد چگینی درخصوص استفاده از ظرفیت برخی معابر شهری برای کنترل و ساماندهی ترافیک گفت: اگر کوچه امیرامجد و کوچه جانباز را از نادری به فردوسی یک طرفه کنیم می تواند در کاهش بار ترافیکی نادری به سبزه میدان و پیغمبریه تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی ادامه داد: همچنین خیابان پیروزی به ایران نیز به دلیل عرض کم و وجود جالیزها در تقاطع باعث ایجاد نارضایتی شهروندان شده که لازم است تا به جای پیاده رو قسمتی به مسیر سواره اختصاص یابد تا رضایتمندی مردم فراهم شود.

/پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط