سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۲/۲۴

سخنگوی پارلمان محلی:

شهرداری به بهای خدمات جمع آوری زباله و رفت و روب معابر ۵۵ درصد یارانه پرداخت کند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، در ادامه دستور کار نهمین جلسه شورای شهر در سال جاری لایحه بررسی تعرفه های خدمات بهای پسماند در سال 98 مور بحث و تبادل نظر اعضای شورا قرارگرفت.

 

سیده منیره قوامی رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر قزوین درجلسه علنی شورای شهر طی سخنانی با اشاره به جدول طراحی شده برای بخشی از هزینه ها و بهای خدمات پسماند اظهار کرد:

در این لایحه بهای خدمات پسماند به سه بخش بهای خدمات پسماند عادی اماکن مسکونی، تولیدکنندگان پسماند تجاری و اداری و سایر بهای خدمات تقسیم شده است.

وی تاکیدکرد: در سال گذشته بهای خدمات پسماند شامل رفت و روب و جمع آوری زباله به ازای هر خانوار در یک سال 190 هزار تومان محاسبه شده بود که به این مبلغ 60 درصد یارانه توسط شهرداری تعلق گرفت  و از شهروندان 75 هزار تومان اخذ شد.

به گفته وی این رقم درسال جاری با احتساب 55 درصدی یارانه حدود ۱۰۵ هزار تومان می شود که افزایش 38 درصدی داشته است.

قوامی با اشاره به اینکه بودجه سازمان پسماند فقط درحوزه جمع آوری زباله 30میلیارد تومان است خاطر نشان کرد:

این رقم قابل توجهی است چرا که هزینه جمع آوری زباله بسیار بالاست و سیاست وزارت کشور نیز بر این مبناست که یارانه ها بایستی سال به سال کمتر شود و بهای واقعی خدمات از شهروندان اخذ شود.

سخنگوی پارلمان محلی همچنین در  ادامه به بهای خدمات پسماند در بخشهای مختلف نیز اشاره کرد.

یکی از این بخش ها مربوط به بهای خدمات به هر قلاده سگ بلاصاحب بود که در سال گذشته 330 هزار تومان و در سال جاری این رقم به 495 هزار تومان افزایش یافته است.

قوامی ادامه داد: متاسفانه طبق امار سامانه 137 حدود 64 درصد از تماسهای شهروندان با این سامانه به دلیل مزاحمت سگهای ولگرد است‌.

همچنین قوامی رییس کمیسیون محیط زیست در جلسه غیرعلنی شورای شهر که با حضور شهردار همراه بود پیشنهاد کرد بوستان بانوان جنوب شهر به نام برگ ریزان نامگذاری شود چرا که این بوستان در محله قدیمی برگریزان در حال احداث است.

وی همچنین از شهردار خواست تا در خصوص نام پل طبعیت تجدید نظر کنند و نام این پل متناسب با کارکرد آن تغییر دهند.

/پایان خبر/

تصاویر مرتبط