شنبه ۱۳۹۸/۰۲/۲۱

سخنگوی پارلمان محلی:

نام پل طبيعت با كاربرد آن همخوانی ندارد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، دکتر سیده منیره قوامی رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی در رابطه با پل طبیعت تذکراتی داد و گفت:

‍ ‍نام این پل با کاربرد آن همخوانی ندارد و در حقيقت دور برگرداني است كه مسير رفت و برگشت جاده سلامت را بهم وصل ميكند و به هيچ وجه متصل كننده دو طبيعت به يكديگر نيست. با كاشت تعدادي درخت در اين مسير نميتوان به آن عنوان پل طبيعت را نسبت داد، لذا پيشنهاد ميكنم اسم اين دور برگردان مطابق با كاربرد آن تغيير كند.

قوامی تصریح کرد: باید در این پروژه دقت نظر بیشتری صورت گیرد تا برای شهروندان جذابیت بهتری همراه داشته باشد.

 وی همچنین در ادامه جلسه که با حضور مدیرکل سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی استان قزوین همراه بود با تاکید بر این که توسعه  حوزه میراث فرهنگی و گردشگری قزوین نیازمند برندسازی است، تصریح کرد:

قزوین شهر گرمابه ها محسوب می شود، چرا که گرمابه های منحصر به فردی دارد که دارای معماری کم‌نظیری است و میتوان با مرمت، بازسازی و تعریف کاربری هایی مانند رستوران، کافی شاپ  آن ها را به فرصتی بر ای گردشکری تبدیل کرد.

سخنگوی پارلمان محلی همچنین با تاکید بر خریداری خانه تاریخی سید جلیل زرآبادی که ثبت ملی شده است‌ گفت:

اگر این بنای تاریخی توسط ميراث فرهنگي و با كمك شهرداري خريداري شود با توجه به اينكه از نظر مكاني نیز در هسته ميراثي قرار دارد به يك بناي مورد توجه شهروندان و گردشگران تبديل خواهد شد و بازديد كنندگان بسياري خواهد داشت.

/پایان خبر/

تصاویر مرتبط