شنبه ۱۳۹۸/۰۲/۲۱

نائب رئیس پارلمان محلی:

اصلاح مسیر کمربندی نسیم شمال در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، مهدی عبدالرزاقی رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر در جلسه علنی صحن شورا در رابطه با مسیر کمربندی نسیم شمال که به طول 11 کیلومتر وضعیت نابسامانی دارد طی تذکراتی گفت:

‍ ‍

 

مقررشده، 200 میلیارد ریال برای اصلاح این مسیر هزینه شود ، البته ناگفته نماند 70 درصد از این رقم  توسط شهرداری ، 30 درصد آن توسط اداره راه و شهرسازی تامین خواهد شد.

مهدی عبدالرزاقی  بیان کرد:  عملیات اجرایی طرح نسیم شمال  شامل: زیر سازی و آسفالت پروژه  تا 2 ماه دیگر آغاز می شود که فاز اول آن در حدود چهار کیلومتر ظرف مدت 5 ماه اجرایی  خواهد شد و با اجرای این طرح  مشکل محور نسیم شمال تا پایان سال جاری برطرف می شود.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر همچنین از اجرای  عملیات احداث دوربرگردان غیر همسطح نصر در قزوین خبرداد و  افزود:

این طرح دراستای کاهش بار ترافیکی بلوار شهید بابایی تا 15 تیرماه سال جاری مورد بهره برداری قرار می گیرد.

عبدالرزاقی با تاکید بر این که میدان غیر همسطح سید حسن نصرالله از پر ترددترین نقاط قزوین است، عنوان کرد:  باید دوربرگردان آن به دلیل قرارگیری بلوار شهید بابایی در ضلع شمال غربی این میدان و لزوم دسترسی آسان مردم به آن در ساعات اوج ترافیک هرچه زودتر تکمیل شود.

وی تصریح کرد: اصلاح میدان غیر همسطح نصر  باید زودتر از این تاریخ تکمیل می شد، اما به دلایل برخی مشکلات و موانع فنی از قبیل تطابق نداشتن آن با وضع موجود، موافقت نکردن پلیس راهور برای انسدادهای کوتاه مدت معبر به جهت بار ترافیکی بالای مسیر و به ناچار کار در شب، همکاری نکردن پلیس در بتن ریزی ها با حجم کم در روز، نوسانات بازار آهن و میلگرد و سایر اقلام و توقف کلیه عملیات اجرایی طرح در اسفند تا اوایل فروردین ماه توسط پلیس راهور به دلیل افزایش ترافیک ناشی از نزدیک شدن به عید نوروز، احداث آن با تاخیر مواجه شد.

این عضو پارلمان در ادامه سخنانش پل طبیعت را از طرح های ارزنده مدیریت شهری برشمرد که در آن مسایل سیما و منظر شهری، محیط زیست و موارد ورزشی رعایت شده و افزود:

ساخت سازه این طرح در حدود  یک و نیم ماه آینده پایان می یابد تا پس از آن سازمان خدمات طراحی، طرح مورد نظر خود را بر روی سازه پیاده کند.

عبدالرزاقی درباره طرح شهید انصاری شرقی با محوریت  محله بلاغی که ساکنانی بومی دارد نیز تذاکراتی داد و تاکید کرد: بی توجهی به این محلات و اجرای برخی طرح ها به سرمایه های ساکنان آنجا آسیب می زند.

/پایان خبر/

تصاویر مرتبط