شنبه ۱۳۹۸/۰۲/۲۱

مهدیه سادات قافله باشی:

‍ ارتقا فرهنگ جذب توریست راهکاری برای توسعه گردشگری.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، مهدیه سادات قافله باشی رئیس کمیسیون فرهنگی، هنری و اجتماعی شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی که با حضور مدیرکل سازمان میراث فرهنگی استان همراه بود با اشاره به مبحث توسعه گردشگری در شهر قزوین گفت:

 

 

معرفی قزوین و شناساندن آن به شهروندان و گردشگران هدف مشترک شهرداری و سازمان میراث فرهنگی است که می‌خواهیم قزوین به‌عنوان مقصد گردشگری مطرح شود، شورای پنجم این آمادگی را دارد که در جهت احیای بافت تاریخی به‌منظور جذب گردشگران اقدامات لازم را انجام دهد.

وی افزود: با توجه به سال رونق تولید برگزاری نمایشگاه‌های صنایع‌دستی به ما کمک می‌کند، به‌جای اینکه صنایع‌دستي شهرهاي مختلف را به‌عنوان هدیه برای مهمانان استان تهیه کنیم از صنایع‌دستی بومی استان استفاده و آن‌ها را معرفی و مطرح کنیم.

دبیر شورای شهر خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم که راهنمایان گردشگران بهترین مبلغ‌های شهر هستند و گردشگر از زبان و رفتار آن‌ها شهر را می‌شناسند و از طرفی هر گردشگری که به قزوین می‌آید به خودی خود یک سفیر به حساب می آید.

وی تأکید کرد: وقتی گردشگران با سفر به این شهر تجربه خوبی داشته باشند برای دیگران نیز تعریف می‌کنند، به همین دلیل باید شرایط خوبی را در قزوین مهیا کرد تا گردشگران بتوانند با بازدید از آثار تاریخی و گردشگری این شهر، لذت ببرند.

قافله باشی بر استفاده از فضای مجازی برای توسعه و رونق گردشگری تأکید کرد و گفت: ازآنجایی‌که امروز جوانان بیشتر از این فضا استفاده می‌کنند این ظرفیت بزرگی است که باید هدفمند از آن برای جذب گردشگران استفاده کرد که در این راستا هنوز موفق نشده ایم.

وی بیان کرد: همچنین برای رونق گردشگری قزوین باید صدای یکسان از تمام شهروندان مانند تاکسیرانان، رستوران‌داران و راهنمایان گردشگری و شهروندان به ويژه در مسیر  هاي گردشگري شنیده شود بنابراین لازم است گروه‌های هدف مورد آموزش قرار گیرند تا شاهد ارتقا جذب فرهنگ توریست باشیم.

/پایان خبر/

تصاویر مرتبط