سه‌شنبه ۱۳۹۱/۱۲/۰۱

در نشست اخير شوراياران با مجموعه مديريت شهري مطرح شد؛

افتتاح سه طرح شهري در دستور کار منطقه 2 شهرداري

نشست مشترک شوراياران منطقه 2 شهرداري با اعضاي شوراي شهر و مديران شهرداري به منظور بررسي مشکلات شهري برگزار شد.

 

در ابتداي اين نشست، ضرورت رسيدگي به مشکلات مطروحه از جانب شهرداري به منظور پاسخگويي به مردم، 3 زمانه کردن چراغ راهنمايي چهارراه مدني، اصلاح هندسي ورودي فروشگاه رفاه در ميدان مادر، افزايش امکانات ورزشي و برنامه هاي فرهنگي در هادي آباد، اجراي فاز بعدي بوستان هشت بهشت، لزوم رنگ آميزي سرعت کاه ها، استقرار جايگاه مسافران در ايستگاه هاي اتوبوس، روکش آسفالت بلوار شهيد بهشتي، اصلاح هندسي ورودي مجتمع ادارات در ميدان حسن پور، ضرورت تخليه نخاله ها در ساعات مشخص و مناسب، از جمله مواردي بود که از سوي شوراياري ها مطرح شد.
ساماندهي تيرهاي برق که بعد از عقب نشيني خانه ها در وسط کوچه ها قرار گرفته اند ، شستشوي نرده هاي بوستان دهخدا، لزوم ساماندهي آب هاي سطحي، جمع آوري منظم زباله هاي ناشي از هرس درختان، معرفي بيشتر شوراياران به شهروندان از طريق رسانه هاي شهرداري و جلوگيري از سرقت شيرآلات سرويس هاي بهداشتي، از ديگر مواردي بود که توسط شوراياران منطقه 2 شهرداري مطرح شد و خواستار رفع آ ن توسط مجموعه مديريت شهري شدند.
شهروند مداري از اولويت هاي شهرداري در انجام طرح ها
بهزاد پور، مدير منطقه 2 شهرداري با اشاره به اقدامات صورت گرفته به منظور خدمات رساني بيشتر به شهروندان اظهار داشت: شهروند مداري و تحقق خواسته هاي آنها به عنوان اصلي ترين محور در انجام پروژه هاي شهري، در سر لوحه امور مجموعه مديريت شهري قرار دارد.
بهزاد پور لازمه اجراي بسياري از طرح هاي شهري را ايجاد توازن بين نياز هاي موجود و فراهم بودن منابع مادي آن بر شمرد و افزود: به تعويق انداختن انجام  برخي از پروژه ها به دليل بي توجهي به آن نيست بلکه  فراهم نبودن بستر هاي لازم و منابع مادي ازجمله علت محقق نشدن آن ها مي باشد.
وي انجام طرح هاي زير ساختي را از گام هاي مهم براي توسعه قزوين دانست و اظهار داشت: شهرداري در راستاي تحقق اين امر، طرح هاي تحولي را در دستور کار خود قرار داده است. از سوي  ديگر، برآورده نمودن نياز هاي مردم در سطح محلات به منظور ايجاد توازن بين طرح هاي کلان وخرد نيز مورد توجه اين مجموعه است.
اين مقام مسئول از افتتاح سه پروژه شهري در منطقه دو اطلاع داد و گفت: احداث سه سرويس بهداشتي، افتتاح فاز دوم بوستان بانوان به منظور افزايش سرانه سبز و اجراي المان مينودر در راستاي ايجاد ديدگاه بصري مناسب در ورودي شهر، از مواردي  است که افتتاح آن در دستور کار قرار دارد.
وي از اجراي فاز 2 بوستان هشت بهشت خبر دا د و افزود: آگهي شناسايي پيمانکار به منظور واگذاري اجراي اين طرح تا قبل از پايان سال جاري نيز در حال پيگيري است.
بهزاد پور با اشاره به لزوم ساماندهي وضعيت مسير بلوار شهيد بهشتي در حد فاصل باشگاه الغدير تا لشکر 16 زرهي به دليل اجراي دو پل غير همسطح اظهار داشت: لزوم اجراي همزمان جدول گذاري، تراشه و روکش آسفالت در فصل مناسب به منظور اجراي يک طرح کيفي و جلوگيري از هدر رفت هزينه ها وجود دارد. از همين رو رسيدگي به وضعيت اين محور، از اوايل سال آينده با مساعد شدن هوا محقق خواهد شد.
اين مقام مسئول به مشکل آب هاي سطحي اشاره وتصريح کرد: اين مشکل گاهي با امور و هزينه جزيي رفع مي شود اما به منظور جلوگيري از ورود اين آب ها از شمال شهر به اين منطقه، انجام اقدامات لازم توسط منطقه 3 در حال انجام است.
وي در خاتمه، خواستار همسويي مردم با مسئولين شهري شد و اظهار داشت: توجه به اين رويه موجب تسهيل در امور اجرايي و توسعه بهتر شهر خواهد شد.
راه ندازي سامانه 137 و تشکيل شوراياري ها گامي براي پيگيري مطالبات مردمي
ظاهري رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين نيز با اشاره به موارد مطروحه از سوي شوراياران اظهار داشت: بيشتر اين مشکلات به دليل فراهم بودن امکانات شهري در اين منطقه، در سطح خرد بودند که در بازه زماني کوتاه مدت قابل رفع مي باشد.
وي توجه به مشکلات مردم و رفع حتي جزيي ترين موارد را از دغدغه هاي شوراي شهر بر شمرد و افزود: پيگيري مطالبات شهروندان بايد توسط همه مسئولان مورد توجه قرار گيرد چرا که اين رويه، علاوه بر اينکه نقطه عطفي در عملکرد مديران محسوب مي شود  موجب جذب اعتماد شهروندان و همسو شدن آنها با مسئولان شهري در اجراي طرح ها خواهد شد.
اين مقام مسئول به اقدامات مجموعه مديريت شهري به منظور پيگيري مطالبات شهروندان اشاره و تصريح کرد: تشکيل نواحي شهرداري، راه اندازي سامانه 137 و ايجاد شوراياري ها به عنوان رابط بين مردم ومسئولين، ازجمله اقداماتي است که در راستاي بررسي وضعيت رسيدگي به مشکلات مردم  توسط مجموعه مديريت شهري مورد توجه است.
وي انجام بسياري از خواسته اي مردمي را منوط به فراهم شدن زير ساخت هاي لازم دانست و افزود: شوراياران به عنوان رابط بين مردم و مسئولين، نقش مهمي در تنوير افکار عمومي  در راستاي انعکاس علل به تعويق افتادن بعضي از طرح ها و اقدامات دارند.
ظاهري با اشاره به تجربه موفق بعضي از شهرهاي کشور در جذب خود ياري ها اظهار داشت: شوراياران به عنوان بازوان فعال مجموعه مديريت شهري بايد اين رويه را در بين مردم نهادينه کنند تا شاهد رشد شهر بدون اتلاف زمان باشيم.
لزوم توجه به نياز هاي فرهنگي در محلات آسيب پذير
 خورشيدي نايب رئيس شورا با اشاره به مشخص بودن وظايف مجموعه مديريت شهري تصريح کرد: گاهي برخي از مشکلات موجود شهر، نتيجه برخي از اقدامات دستگاه هاي خدمات رسان به منظور اجراي طرح ها است که بايد نسبت به رفع آ ن اقدام نمايند.
اين مقام مسئول خواستار توجه جدي به خواسته هاي مردمي در حوزه فرهنگي شد و اظهار داشت: توجه به موارد مطروحه از جانب شوراياران که برخاسته از نظرات مردم محلات است، بايد در بودجه سازمان فرهنگي – ورزشي لحاظ شود.
خورشيدي با اظهار اميدواري از رفع مشکلات مطروحه شوراياران، توسط مديران شهرداري گفت: شوراياران با اطلاع رساني به موقع و انعکاس آن در بودجه هر سازمان، مي توانند نقش مؤثري در رفع نيازهاي مردمي داشته باشند.
نخستين رييس کميسيون سلامت با اشاره به بررسي بودجه سال 92 اظهار داشت: توجه به خدمات رساني و ارايه تسهيلات لازم در شهر به عنوان يکي از دغدغه هاي اصلي، در بررسي بودجه مورد توجه اعضا شورا است.
اين مقام مسئول خواستار توجه بيشتر به نياز هاي مردم در سطح محلات شد و افزود: اين رويه به عنوان يکي از رويکردهاي توسعه، در حال حاضر در جهان مورد توجه است. از سوي ديگر مردم هر محله به دليل آشنا بودن با شرايط زندگي خود، بهتر در جريان نقاط ضعف و قوت محله خود هستند که بايد به موارد مطروحه از سوي آنها توجه شود.
رفع مشکل تيرهاي برق در دستور کار است
وفايي راد سرپرست هماهنگي امور اجرايي شهر به اقدامات صورت گرفته در راستاي معرفي شوراياري ها اشاره وتصريح کرد: از طريق تعامل با سازمان فناوري در پرتال شهرداري نسبت به معرفي اين افراد اقدام شده است. از سوي ديگر در هفته نامه پيام شهر مصاحبه اي در راستاي انعکاس مشکلات و معرفي بهتر شوراياران به شهروندان در حال انجام است.
وفايي راد در خصوص مشکل تيرهاي برق بعد از عقب نشيني برخي از منازل اظهار داشت: مسئول برطرف نمودن اين وضعيت، اداره برق است که با انجام مکاتبات و پيگيري هاي لازم، درصدد رفع اين مشکل هستيم .
عسگري مدير عامل سازمان پسماند نيز با اشاره به پوشش نصف خانوار هاي شهر در طرح تفکيک زباله تصريح کرد: در صدديم در چند سال آينده، اين موضوع در سطح شهر به صورت کامل انجام شود که تحقق اين امر، مستلزم شناسايي پيمانکار و وجود توجيه اقتصادي براي آنها است .
عسگري شروع زمان تخليه زباله ها  را ساعت 10 شب اعلام کرد و افزود: در بعضي از خيابان هاي تجاري، به دليل حجم بالاي توليد زباله، ناچار به انجام اين عمليات در طي روز هستيم.
وي ادامه داد: شستشوي  مخازن زباله هر 8 روز يک بار نيز در دستور کار پيمانکاران قرار دارد که درصورت ايجاد وقفه، تذکرات لازم به آنها داده مي شود.
بابايي فر نماينده سازمان فرهنگي – ورزشي نيز اظهار داشت: به  منظور آگاهي از نظر شوراياران و انعکاس آن در بودجه سال آتي، نظر سنجي  از آنها صورت گرفت اما نتيجه اي از سوي آنها به اين سازمان دريافت نشد.
وي با اشاره به برنامه 5 ساله اين سازمان در راستاي ايجاد خانه هاي فرهنگ در سطح شهر قزوين تصريح کرد: اين عمل در راستاي ايجاد همگوني و بهره مندي همه مردم مناطق شهري از خدمات فرهنگي ورزشي است.
حفظ جان شهروندان، از الزامات انجام اصلاحات هندسي
عرشيان مدير عامل سازمان ترافيک نيز از نصب دوربين هاي کنترل  سرعت در شهر خبر داد و افزود: با اين اقدام، شاهد کاهش 88 درصدي تصادفات سطح شهر بوديم.
وي با اشاره به برخي از اصلاحات هندسي در سطح شهر اظهار داشت: اين اقدامات با هدف حفظ جان و سلامت شهروندان و از طريق بررسي هاي کارشناسانه و با توجه به حادثه خيز بودن محل مربوطه، صورت گرفته است.
وي آموزش فرهنگ شهروندي  را از اقدامات لازم در حوزه ترافيک بر شمرد و ادامه داد: توجه به اين  موضوع موجب کاهش جرايم و تصادفات رانندگي مي شود که بايد گام جدي در اين عرصه برداشته شود.
عرشيان از رنگ آميزي سرعت گيرها و خط کشي هاي طولي وعرضي در خيابان ها خبر داد واظهار داشت: اين اقدام با اولويت ورودي هاي شهر و توسط 4 اکيپ به مناسبت فرا رسيدن ايام نوروز انجام خواهد شد.
مظفري نماينده فضاي سبز هم از شستشوي نرده هاي بوستان ها در استقبال از فصل بهار خبر داد و افزود: جمع آوري چوب هاي باقي مانده از هرس درختان نيز به صورت منظم نيز در دستور کار است.
 
 

 

تصاویر مرتبط