یکشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۶

نائب رئیس شورای شهر قزوین:

ایجاد نشاط اجتماعی و فعالیت در حوزه سلامت جزو وظایف مجموعه مدیریت شهری است‌.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، مهدی عبدالرزاقی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک و نائب رئیس شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی ضمن تبریک فرارسیدن روز شهردار؛ گفت:

لایحه شهرداری در خصوص اساس‌نامه باشگاه ورزشی خود بر اساس پروانه‌ای است که سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری از اداره کل ورزش و جوانان گرفته‌.

وی افزود: این اساس‌نامه به صورت تیپ است که همه باشگاه‌ها آن را دارند که باشگاه ذیل آن فعالیت خواهد کرد.

عبدالرزاقی در خصوص هزینه‌های این باشگاه نیز به صحبت پرداخت و گفت:

قسمت اعظمی از فعالیت‌های یک باشگاه، آماتوری خواهد بود زیرا مطابق تعریف معاونت ورزشی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک، تنها لیگ حرفه‌ای کشور، لیگ برتر فوتبال است. همچنین در بخش آقایان و بانوان، تفاوت زیادی در هزینه‌ها وجود دارد و هزینه‌ تیم‌های ورزشی بانوان بسیار کمتر از آقایان است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه به اخذ مجوز باشگاه‌داری توسط شهرداری‌ها اشاره کرد و متذکر شد:

مجوزی که برای این باشگاه اخذ شده، در سنوات گذشته نیز وجود داشته است. در این دوره سازمان فرهنگی و ورزشی یک چهارچوب برای آن تعریف کرده است که شامل اساسنامه و فعالیت‌های باشگاه خواهد بود که ذیل اداره کل ورزش و جوانان فعالیت می‌کند.

"ایجاد نشاط اجتماعی و فعالیت در حوزه سلامت جزو وظایف مجموعه مدیریت شهری است‌."

مهدی عبدالرزاقی همچنین یادآور وظایف شهرداری در حوزه نشاط اجتماعی شد و ضمن بیان تذکری، گفت:

در شهرهای مختلف کشور، بیش از ۶۰۰ تیم ورزشی در رشته‌های متنوع و ذیل شهرداری شهر خود فعالیت می‌کنند. هدفِ حمایت از اینگونه تیم‌ها فعالیت حرفه‌ای ورزشی نیست بلکه ما در شورای شهر و شهرداری به دنبال ایجاد شور و نشاط اجتماعی در بین شهروندان قزوینی هستیم که مسابقات بسکتبال و صعود تیم شورا و شهرداری قزوین به لیگ برتر و شور و هیجان حاصل از آن در شهر، به خوبی گویای اهمیت این موضوع است.

 

تصاویر مرتبط