یکشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۶

فصیحی‌رامندی:

مطابق ضوابط و مقررات، باشگاه‌ و تیم‌داری خارج از وظایف شهرداری است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، فرج‌الله فصیحی رامندی رئیس کمیسیون مالی و اقتصادی شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی ضمن تبریک فرارسیدن روز شهردار و همچنین ولادت حضرت علی ابن ابی طالب(ع) و روز پدر؛ گفت:

بر اساس ابلاغ وزارت کشور و مطابق ضوابط و مقررات، باشگاه‌ و تیم‌داری خارج از وظایف شهرداری است و هزینه کردن در این رابطه، جایگاه قانونی ندارد. لذا پیشنهاد می‌کنم اعضاء شورا به لایحه شهرداری در این خصوص رای ندهند.

وی افزود: مدیریت تیم‌های رشته‌های ورزشی مختلف خارج از وظایف شهرداری است و شورای شهر و شهرداری در صورت اقدام برای این کار؛ باید پاسخگو باشند.

فصیحی‌رامندی در ادامه پیشنهاد داد تا در صورت تصویب لایحه فوق، حتماً از وزارت کشور برای اخذ مجوز استعلام شود تا در صورت تایید وزارت کشور به این موضوع ورود شود.

رئیس کمیسیون مالی و اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین همچنین متذکر شد:

اخذ مجوز یک باشگاه ورزشی توسط شهرداری، منع قانونی ندارد و در گذشته هم اقدام شده است. لیکن مانند بسیاری از مواردی که شهرداری مجوز گرفته ولی اجرای آن به بخش خصوصی واگذار شده است؛ به نظر بنده مدیریت این باشگاه نباید به عهده مجموعه شهرداری باشد‌.

ضمن اینکه شهرداری‌ها صراحتاً از تیم‌داری در لیگ‌های حرفه‌ای منع شده‌اند و لیگ برتر بسکتبال و لیگ‌های دسته دوم فوتبال نیز شامل آن‌ها می‌شوند. در این خصوص ابلاغیه وزارت کشور هم وجود دارد، طبق همان ابلاغیه شورای چهارم قصد واگذاری تیم کاسپین را داشت ولی به دلایلی انجام نشد.

لازم است همکارانم تصویر ابلاغیه معاون وزیر کشور را که در دولت تدبیر و امید صادر شده؛ که در مانیتور به نمایش گذاشته شده است را با دقت مشاهده کنند.

/پایان پیام/

 

تصاویر مرتبط