یکشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۶

داودی:

با اتصال پل امام رضا(ع) به بلوار ابوترابی، کارکرد این پل چندین برابر خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، حکمت‌اله داودی رئیس شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی ضمن تبریک ولادت حضرت امیرالمومنین علی(ع) و روز پدر؛ گفت:

خدا را شاکریم که هشتاد و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر قزوین را در سال ۹۷ برگزار کرده و سال را با ولادت حضرت علی(ع) و امام محمدتقی(ع) به اتمام می‌رسانیم.

وی در ادامه به مرور مناسبت‌های ۲۵ اسفند پرداخت و یادآور شد:

امروز مصادف با شهادت سردار سرافراز نبرد جبهه‌های حق و باطل شهید مهدی باکری که قبل از حضور در دفاع مقدس، به عنوان شهردار ارومیه خدمت می‌کرد. به همین جهت همه ساله این روز، تحت عنوان روز شهردار، گرامی داشته می‌شود که نامگذاری آن بهانه‌ای است برای تجلیل از خدمات شهرداران، به خصوص دکتر صفری شهردار حال حاضر قزوین و تمامی شهردارانی که در سنوات گذشته به ارائه خدمات به شهروندان، پرداخته‌اند.

داودی همچنین به حادثه تروریستی نیوزلند اشاره کرد و گفت:

در این حادثه تروریستی، قریب به ۵۰ نفر از شهروندان مسلمان در مسجد و محراب عبادت، مظلومانه به شهادت رسیدند که این اتفاق را محکوم می‌کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین یادآور سالروز بمباران شیمیایی حلبچه شد و اضافه کرد:

رژیم بعثی عراق در حرکتی غیر انسانی به بمباران منطقه حلبچه پرداخت و بسیاری از برادران کُرد ما را به شهادت رساند که این اقدام شاید بعد از بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی، بدترین جنایت جنگی تاریخ محسوب می‌شود.

حکمت‌اله داودی در ادامه‌ی صحبت‌های خود به سالروز رحلت حاج سید احمد آقای خمینی، مشاور امین امام خمینی(ره) و همچنین ۲۹ اسفند، سالروز ملی شدن صنعت نفت اشاره کرد.

این مقام مسئول در پایان از افتتاح آزمایشی پل امام رضا(ع) در بلوار جمهوری اسلامی خبر داد و گفت:

با راه‌اندازی آزمایشی این پل و بارگذاری آن، مشاهده شد که بسیاری از مشکلات ترافیکی که در گذشته در این بلوار وجود داشت؛ کاهش یافته است.

داودی افزود: با اتصال پل امام رضا(ع) و بلوار جمهوری اسلامی به بلوار ابوترابی نیز کارکرد این پل چندین برابر خواهد شد. ضمن اینکه اخیراً پروژه این اتصال، به گونه ای بازطراحی شده که مجبور به قطع و جابه‌جایی درختان بسیار کمتری در باغستان سنتی باشیم.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط