سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۱۴

‍ دکتر قوامی:

حضور و فعالیت احزاب به توسعه سیاسی، اقتصادی و کنترل قدرت کمک می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، دکتر سیده منیره قوامی، سخنگوی پارلمان محلی در جلسه علنی صحن شورا ضمن اشاره به برگزاری باشکوه مراسم تشییع شهید محمدرضایی، شهید مدافع حرم؛ در خصوص لایحه شهرداری برای مساعدت جهت تاسیس خانه احزاب؛ گفت:

وجود احزاب شرط اولیه جامعه دموکراتیک است. احزاب نقش اساسی را در آگاهی سیاسی مردم ایفا می‌کنند. فعالیت احزاب می‌تواند تبیین کننده موضوعات دینی و ملی ما باشد که افزایش ضریب امنیت ملی را نیز به دنبال دارد. حضور و فعالیت احزاب به توسعه سیاسی و اقتصادی و همچنین کنترل قدرت کمک می‌کند.

وی افزود: نهادهای مختلف باید برای شکل گرفتن احزاب تلاش کنند تا شاهد فعالیت احزاب و به دنبال آن توسعه سیاسی و اقتصادی کشور باشیم.

ادامه جلسه علنی صحن شورای شهر با حضور مسئولین شرکت آب و فاضلاب استان قزوین همراه بود.

دکتر قوامی در این رابطه گفت: در سال جاری ۱۱ کیلومتر از شبکه فرسوده آبرسانی اصلاح شده که با توجه به محدودیت‌های مالیِ موجود، جای تشکر دارد.

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری همچنین به پروژه هفت دره شهرداری در باراجین اشاره کرد و گفت:

باید کارشناسان بررسی کنند که آب مورد استفاده در استخرهای این پروژه چه تاثیری در حق آبه باغات سنتی دارد.

دکتر قوامی اضافه کرد: اگر شهرداری گزارش تاييد شده مطالعات ارزيابی اثرات زيست محيطی پروژه ها را به طور جدی از پيمانكار پروژه، قبل از شروع عمليات اجرائی بخواهد و برای بررسی و شفاف‌سازی آن را به كميسيون محيط زيست و خدمات شهری شورا ارائه دهد؛ اينگونه سوالات را به راحتی می‌توان پاسخ داد.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط