سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۱۴

نائب رئیس پارلمان محلی :

امیدواریم مجموعه مدیریت شهری در مبحث درختکاری و ایجاد فضای سبز مطلوب، پیشرو باشد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین مهدی عبدالرزاقی نائب رئیس شورای شهر در ابتدای جلسه علنی پارلمان محلی با اشاره به برگزاری مراسم تشییع سردار شهید محمدرضایی، شهید مدافع حرم؛ گفت:

مراسم امروز بسیار پرشور و با حضور پررنگ شهروندان قزوینی برگزار شد. ضمن تسلیت شهادت ایشان، یاد و خاطره این شهید بزرگوار و همه شهیدان انقلاب اسلامی را گرامی می‌داریم.

وی در ادامه یادآور ۱۴ اسفند، سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شد و بیان داشت:

کمیته امداد امام خمینی(ره) از اولین نهادهای انقلابی بود که پس از انقلاب شکل گرفت و تا به امروز خدمات ارزشمندی به محرومان ارائه داده است.

مهدی عبدالرزاقی در پایان به مبحث ۱۵ اسفند، روز درختکاری پرداخت و گفت:

با توسعه شهرها و گسترش شهرنشینی، با معضل تخریب محیط زیست رو‌به‌رو خواهیم بود. امیدواریم مجموعه مدیریت شهری در مبحث درختکاری و ایجاد فضای سبز مطلوب، پیشرو باشد و شهر قزوین را به استانداردهای لازم برساند.

ادامه جلسه علنی صحن شورای شهر با حضور مسئولین شرکت آب و فاضلاب استان قزوین همراه بود.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر در این رابطه گفت: حل مشکلات بافت فرسوده در حوزه شبکه فرسوده آبرسانی نیازمند همکاری همه دستگاه‌های ذی‌ربط است.

عبدالرزاقی اضافه کرد: در مناطقی از بافت فرسوده که تک پلاک‌های تاریخی قرار دارد؛ بعضاً تا ۱۵ متر خاک دستی وجود دارد که می‌تواند مشکلات زیادی ایجاد کند. تنها راه جلوگیری از بحران در چنین مواردی اجرای شمع در فنداسیون و به دنبال آن، اصلاح شبکه فرسوده آبرسانی است.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین اظهار امیدواری کرد که تا سال ۱۴۰۰ شاهد اصلاح حداقل ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر از شبکه فرسوده آبرسانی شهر قزوین باشیم.

عبداالرزاقی در ادامه به لایحه شهرداری در خصوص مساعدت برای تاسیس خانه احزاب اشاره کرد و گفت:

از انقلاب مشروطه تا به امروز برای ایجاد جامعه مدنی و دموکراسی تلاش می‌شود. اعتقاد دارم کمک به ایجاد خانه احزاب جهت فراهم شدن فضایی برای همه احزاب، فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی آن‌ها، حرکتی ارزشمند است.

نائب رئیس پارلمان محلی شهر قزوین در پایان به مبحث بازآفرینی شهری پرداخت و خاطرنشان کرد:

ستاد بازآفرینی شهری به ریاست رئیس محترم جمهور تشکیل شده و برای سال ۹۷، هزار و پانصد میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است. شهرداری قزوین نیز می‌تواند برای حل ریشه‌ای معضل پلاک‌های ریزدانه، طرحی ارائه داده و از ستاد بازآفرینی کمک بگیرد.

عبدالرزاقی اضافه کرد: در مناطق بافت فرسوده محدودیت تک پلاک‌های تاریخی وجود دارد اما در مناطقی مانند هادی‌آباد چنین محدودیتی وجود ندارد و می‌توان با حل مشکل معبرها و دادن تراکم، یک بار برای همیشه مشکلات پلاک‌های ریزدانه را حل کرد.

وی همچنین یادآور شد: طرح‌های تشویقی جهت صدور پروانه برای پلاک‌های ریزدانه مناطقی مانند هادی‌آباد تا به امروز کارگشا نبوده است. ضمن اینکه به طور کلی ضوابط اعطای تراکم در شهر قزوین مشکلاتی دارد. لذا باید با کمک گرفتن از ستاد بازآفرینی شهری، فضای شهر را برای ساخت و سازِ مقرون به صرفه فراهم کنیم تا شاهد حل معضلات ذکر شده باشیم.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط