دوشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۰۶

دقیقی:

می‌توان با ایده‌هایی نظیر پارک‌های خانواده از مشارکت شهروندان در گسترش فضای سبز استفاده کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، سعید دقیقی رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر در نهمین نشست بررسی لایحه بودجه پیشنهادی شهرداری در سال ۹۸؛ گفت:

 

 

بهتر است برای کاشت درخت در مجموعه‌ها و مسیرهای گردشگری، از نهال‌های چندساله استفاده شود زیرا نهال‌های یکساله علاوه بر اینکه سرسبزی و نشاط لازم را ندارند؛ هزینه‌ای که برای خرید درخت های چندساله صرف می شود با هزینه ای که برای نهال ها می شود تا به تکامل برسند تقریبا برابری دارد.

وی همچنین به مباحث مربوط به منطقه نمونه گردشگری باراجین پرداخت و گفت:

می‌توان ایده‌هایی نظیر پارک‌های خانواده را برای درختکاری خانواده‌ها اجرائی کرد تا از مشارکت شهروندان در گسترش فضای سبز نیز استفاده کنیم.

بسیاری از خانواده های جنوب شهر به علت کوچک‌بودن محل زندگیشان شرایط کاشت و نگهداری درخت را ندارند می‌توان با معرفی فضایی برای کاشتن درخت به هر خانواده و شماره گذرای، نامگذاری و پلاک زدن هر درختی که توسط خانواده یا فرد کاشته می شود، به نام آن خانواده؛ علاوه بر افزایش فضای سبز باعث ایجاد انگیزه و وابستگی به آن درخت را برای فردی که نهال می‌کارد؛ ایجاد کرد. با اینکار علاقه‌مندان به درختکاری که فضای لازم را ندارند" می‌توانند از لذت اینکار، بهره ببرند.

دقیقی همچنین تاکید کرد: اتصال جاده سلامت توسط پل کابلی به فدک، احداث بام قزوین، گسترش مجموعه ورزشی ساحلی و چمن مصنوعی و پارک مسافر از اولویت های بوستان باراجین باشد.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر قزوین در پایان خواهان تسریع در روند پروژه بازسازی و بازپیرایی زمین شقایق و همچنین مرکز خدماتی و رفاهی شهرداری شد.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط