شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۰۴

قافله باشی:

مطالعات پیش‌بینی شده در لایحه بودجه، مبتنی بر واقعیت باشد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین مهدیه‌سادات قافله‌باشی رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری و دبیر هیئت رئیسه شورای شهر در هفتمین نشست بررسی لایحه بودجه پیشنهادی سال ۹۸ شهرداری؛ گفت:

 

 

مقرر بود برنامه‌ای برای سامانه ۱۳۷  مبتنی بر GIS نوشته شود که لازم است در خصوص اقدامات انجام گرفته در این خصوص گزارشی ارائه شود.

وی افزود: مبحث شهر هوشمند نیز از موضوعات مهمی است که طی آن با تغییر نگاه در حوز IT و همراهی شهروندان در این حوزه، در منابع و هزینه‌های شهر صرفه جویی می‌شود.

قافله‌باشی همچنین به موضوع الِمان‌های شهری پرداخت و گفت:

طی بازدید‌های صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که شهر در قزوین تعداد کمی الِمان و نماد شهری وجود دارد که مورد استقبال شهروندان قرار گرفته باشد که شامل المان‌های مادر در نواب، میرعماد در میدان میرعماد و امیرکبیر در خیابان امیر کبیر است.. به عبارت دیگر فضای شهری قزوین خالی از نماد شهری و الِمانی است که بتوان راجع به آن بحث کرد.

دبیر هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر قزوین پیشنهاد داد تا مبحث الِمان‌سازی در دستور کار شهرداری قرار گیرد. قافله‌باشی اقداماتی نظیر نصب تندیس مشاهیر قزوین در بوستان مشاهیر را تجربه‌ای موفق در حوزه الِمان‌سازی دانست که می‌توان از این تجربه در ابعاد بزرگ‌تری استفاده کرد.

مهدیه‌سادات قافله‌باشی در جریان بررسی ردیف‌ کدهای مربوط به سازمان زیباسازی، به قدمت درختان خیابان فردوسی اشاره کرد و با توجه به نزدیکی این خیابان به پروژه ساماندهی دولتخانه صفوی، خواستار اجرای طرحی در جهت زیباسازی و پویایی این خیابان شد.

رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری شورای اسلامی شهر قزوین همچنین با اشاره به طرح ساماندهی قله مردمی باراجین که طی بررسی ردیف کدهای مربوط به سازمان خدمات طراحی مطرح شد؛ طی تذکری بیان داشت:

مباحث مربوط به این حوزه حتما باید با هیئت کوهنوردی و فعالان این زمینه نیز هماهنگ شود تا مبادا طی این طرح وجود سازه ناهمگون در کوه، به رسمیت شناخته شود زیرا هزینه‌ها و انتقادات احتمالی چنین اقداماتی متوجه مجموعه مدیریت شهری خواهد بود.

قافله‌باشی در پایان یادآور اقدامات سازمان خدمات طراحی شهرداری شد و گفت:

وجود طرح‌های از پیش طراحی شده در این سازمان در صرفه‌جویی در وقت و زمان بسیار موثر است اما در پروژه‌های شهری آیتم‌های زیادی تاثیرگذار خواهند بود که از جمله آن‌ها می‌توان به سیاست، اقتصاد، تراکم جمعیت، تفکر مدیریت شهرداری و سیاست‌های اعضاء شورای شهر اشاره کرد لذا مطالعات پیش‌بینی شده در لایحه بودجه، باید مبتنی بر واقعیت باشد.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط