شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۰۴

دقیقی:

‍ در بعضی از مناطق منفصل شهری نیز می‌توان برای ساخت الِمان شهری اقدام کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، سعید دقیقی رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر در هفتمین نشست بررسی لایحه بودجه پیشنهادی سال ۹۸ شهرداری؛ گفت:


 

 

در مناطق منفصل از جمله چوبیندر، شهرک اندیشه، نجف آباد و ... میدان‌هایی وجود دارند که خالی از الِمان شهری هستند. همچنین در زمینه زیباسازی و نورپردازی نیز اقدامی برای این میدان‌ها صورت نگرفته است. لازم است در این خصوص برنامه‌های لازم تدوین شود.

وی در ادامه ضمن تشکر از اقدام صورت گرفته در نورپردازی خیابان بلوار، خواستار اجرای چنین طرحی در مناطق جنوب شهر شد و گفت:

به عنوان مثال در خیابان سپه و فردوسی از لحاظ فیزیکی امکان اجرای طرح‌هایی از این دست وجود دارد. همچنین حدفاصل انتهای جاده سلامت تا  امامزاده باراجین، در شب‌ها نور مناسبی ندارد. با توجه به استفاده گردشگری شهروندان از این منطقه در شب‌ها، لازم است برای رفع این مشکل نیز اقدامی صورت گیرد.

دقیقی همچنین به برگزاری جلسات مختلف برای حل مشکلات شهری اشاره کرد و گفت:

لازم است به مباحث مطروحه در این جلسات و مصوبات شورای شهر در اسرع وقت رسیدگی شود تا شاهد رفع سریع مشکلات شهروندان در زمینه‌های مختلف باشیم.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه سخنان خود بر لزوم وجود یک مجموعه  فرهنگی_ورزشی کامل تاکید کرد و گفت:

چنین مجموعه‌ای در بسیاری از شهرها وجود دارد ضمن تشکر از آقای شهردار، باتوجه به اینکه در بودجه سال ۹۸ این موضوع دیده شده است؛ خواهشمند است هر چه سریعتر طرح و جانمایی پروژه دیده شود و مراحل عمرانی آغاز و برای تاسیس آن اقدام گردد.

دقیقی اضافه کرد: شهر قزوین از لحاظ زیر ساخت‌های ورزشی ضعیف است و مجموعه ای که بتواند هم به مردم و هم به کارکنان شهرداری خدمات دهد لازم الاجراست. در ضمن طراحی زمین ورزشی شقایق بیش از شش ماه است تمام شده ولی در زمینه عمرانی هیچ اقدامی صورت نگرفته است. این مجموعه از شرایط خوبی برخوردار نیست.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط