دوشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۲۹

قافله‌باشی:

ایجاد مسیر برای دوچرخه، بدون فرهنگسازی، ابتر خواهد ماند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، مهدیه سادات قافله‌باشی رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری و دبیر هیئت رئیسه شورای شهر در ششمین نشست بررسی بودجه پیشنهادی شهرداری در سال ۹۸؛ گفت:

 

 

پله‌های برقی، مشکلی از پل‌های عابر پیاده حل نخواهد کرد زیرا از این پله‌ها برای بالا بردن ویلچر، کالسکه کودک و ... نمی‌توان بهره برد. همچنین این پله‌های برقی می‌توانند برای سالمندان نیز خطرآفرین باشند.

وی افزود: برای انجام اقدامی موثر در رابطه با پل‌های عابر پیاده، باید به سمت استفاده از آسانسور در این پل‌ها حرکت کنیم.

رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری شورای شهر در ادامه به موضوع فرهنگ استفاده از دوچرخه پرداخت و متذکر شد:

ایجاد مسیر ایمن برای دوچرخه، بدون آموزش شهروندی و فرهنگسازی برای گسترش استفاده از آن، امری ناقص خواهد بود و به نتیجه لازم نخواهد رسید.

قافله باشی اضافه کرد: می‌توان چنین اموری را برون‌سپاری کرد و از تشکل‌های مردم نهادِ فعال در این حوزه، کمک گرفت. فعالیت در حوزه محیط زیست فقط محدود به مبحث خاصی نیست. این تشکل‌ها می‌توانند به موضوعات مربوط به هوای پاک و فرهنگسازی برای استفاده از دوچرخه و وسایل حمل و نقل عمومی، نیز ورود پیدا کنند.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین به بهره برداری از اتاق مادر و کودک در پایانه حمل و نقل قزوین اشاره کرد و یادآور شد:

این فضا طی چند سال گذشته بهره برداری شده و همه روزه، مورد استفاده شهروندان قرار می‌گیرد بنابراین مجموعه مدیریت شهری در چنین حوزه‌های اجتماعی نیز اقدامات موثری صورت داده که باید به اطلاع شهروندان رسیده شود.

مهدیه سادات قافله باشی ادامه صحبت‌های خود را به موضوعات و مشکلات نواحی منفصل شهری در بخش حمل و نقل اختصاص داد و گفت:

شهروندان نواحی منفصل شهری به دنبال گسترش فعالیت سازمان اتوبوسرانی تا جغرافیای این نواحی هستند. لازم است در این خصوص نیز مطالعات و اقدامات موثر، صورت گیرد.

وی همچنین از اقدامات سازمان اتوبوسرانی برای بازسازی اتوبوس گردشگری و vip تشکر و اقدمات این حوزه را همراه با سلیقه بیان کرد و البته جای اتوبوسی تحت عنوان اتوبوس فرهنگ را برای گسترش فرهنگ کتابخانی در نواحی کم بدخوردار و منفصل شهری خالی دانست و یادآور شد که هنوز طراحی و اجرای آن پس از يک سال انجام نشده است.

 

تصاویر مرتبط