شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۲۷

رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی پارلمان محلی:

پویایی شهر در شب‌ها می‌تواند کاهش آسیب‌های اجتماعي را به دنبال داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، مهدیه سادات قافله باشی رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری و دبیر هیئت رئیسه شورای شهر در پنجمین نشست بررسی بودجه پیشنهادی شهرداری در سال ۹۸؛ گفت:

 

 

با توجه به کُندی روند پروژه توسعه امامزاده حسین(ع)، پيشنهاد ميكنم فضای گلخانه تحت اختیار سازمان فضای سبز را به عنوان پارك برای استفاده شهروندان آماده کرد که هزینه زیادی نیز نخواهد داشت.

وی در ادامه بر لزوم ارائه خدمات مناسب در پارک‌‌ها و بوستان‌های سطح شهر تاکید کرد و گفت:

مبحث مبلمان در پارک‌ها براي مخاطبان مختلف از موضوعات مهمی است که باید به آن توجه شود. همچنین روشنایی پارک‌ها دچار نواقصی است که باید رفع شود. امیدواریم موارد فوق در اولویت سازمان فضای سبز شهرداری قرار گیرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری شورای شهر به مبحث "شب‌بازارها" پرداخت و یادآور شد:

این موضوع در آغاز کار شورای پنجم مطرح شد و به نظر می‌رسد که شهر قزوین آمادگی اجرای آن را دارد. به عنوان مثال امروز از خیابان دانشگاه به عنوان یک بازارِ شب استفاده می‌شود و خیابان فوق قابلیت آن را دارد که موضوع "شب‌بازارها" در آن ساماندهی شود تا بتوانیم به صورت هدفمند از آن استفاده کنیم.

قافله باشی افزود: پویایی شهر در شب‌ها می‌تواند کاهش آسیب‌های اجتماعی  را به دنبال داشته باشد بنابراین پیشنهاد می‌کنم شهرداری به مبحث ساماندهی "شب‌بازارها" ورود پیدا کند تا بتوانیم از مزایای آن بهره‌مند شویم.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین در پایان به مسئولین سازمان پسماند شهرداری در خصوص استفاده از كودكان براي جمع آوری پسماند تذكر داد و بیان داشت:

مقرر بود در جمع‌آوری پسماند از کودکانِ کار استفاده نشود اما این موضوع همچنان در سطح شهر مشاهده می‌شود. لازم است دراینباره اقدامی موثر صورت گیرد و به پیمانکاران شهرداری تذکرات لازم داده شود.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط