چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۲۴

حق‌شناس:

تا زمانی که شهرداری از ربح مرکب خارج نشده و به روال عادی پرداخت وام برنگردد؛ پرداخت هرگونه مبلغی ضرری مضاعف خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، محسن حق‌شناس عضو شورای شهر در چهارمین نشست بررسی لایحه بودجه پیشنهادی شهرداری در سال ۹۸؛ گفت:


 

در نظر گرفتن کد "سایر درآمد‌ها" در بودجه و عدم تحقق آن‌ها؛ شهرداری را با انبوهی از پروژه‌های نیمه تمام و عدم کنترل بر روی پروژه‌ها و اختلال در اولویت بندی امور مواجه خواهد کرد.

وی در ادامه به موضوع پرداخت بدهی‌های شهرداری به بانک شهر اشاره کرد و گفت:

مبحث فروش پروژه‌های نیمه تمام یک بار برای استهلاک بدهی‌های شهرداری مطرح شد و به علت خام بودن لایحه، در صحن شورا رای نیاورد اما این موضوع مجدداً در لایحه بودجه در ردیف‌های مختلف آورده شده است.

حق‌شناس اضافه کرد: در حال حاضر مهندسی و نحوه پرداخت بدهی شهرداری باید از اولویت‌های ما باشد. امسال در بودجه برای پرداخت ۶۸/۵ میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری برنامه ریزی شده است اما با پرداخت این مبلغ ظرف ۹ ماه، سود بدهی‌های باقی مانده؛ پرداختی‌های قبلی را پوچ خواهد کرد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد: زمانی در موضوع پرداخت بدهی‌ها اقدام مثبتی صورت می‌گیرد که کل بدهی شهرداری پرداخت شود که بزرگ‌ترین اقدام در جهت زیرساخت شهری خواهد بود زیرا از هدرفت منابع شهر جلوگیری خواهد کرد.

محسن حق‌شناس متذکر شد: تا زمانی که شهرداری از ربح مرکب خارج نشده و به روال عادی پرداخت وام برنگردد؛ پرداخت هرگونه مبلغی نه تنها اتفاقی خوب بلکه ضرری مضاعف خواهد بود.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط