چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۲۴

دکتر یوسفی:

در رسیدگی به باغستان سنتی قزوین، نباید بافت باغستان دچار تغییر شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، دکتر زهرا یوسفی رئیس کمیسیون ورزش و سلامت شورای شهر در چهارمین نشست بررسی لایحه بودجه شهرداری در سال ۹۸؛ گفت:

 

 

در رسیدگی به باغستان سنتی قزوین، نباید بافت باغستان دچار تغییر شود. اگر هدف از تملک زمین‌های خالی از درخت باغستان كتاباد؛ آبادی و احیا مجدد آن است با تملک آن موافقم اما تبدیل این زمین‌ها به پارک، بافت باغستان را عوض می‌کند.

وی افزود: اتفاقی که در پروژه ملاخلیل ها افتاد منجر به تغییر بافت و هویت باغستان شد و در نهایت پارکی احداث شد که جذابیت چندانی نیز ندارد و بافت باغستان هم نيست. حفظ حریم باغستان سنتی از اولویت‌های مهم شورای پنجم است. در نتیجه نباید در جهت تغییر بافت باغستان حرکت کنیم آبياری غرقابی باغستان‌ها باعث تامين آب‌های زيرزمينی و سبب تامين آب مورد نياز در بستر باغستان می‌شود و تبديل آن به پارک اين سيستم آبی را مختل كرده سبب نابودی باغستان خواهد شد. بنابراين كلمه پارک بايد در طرح پيشنهادی حذف شود.

دکتر یوسفی همچنین به موضوع نامگذاری پروژه‌های شهرداری پرداخت و گفت:

نامگذاری پروژه‌ها قبل از اتمام آن‌ها و تصویب آن نام در شورای نامگذاری غير قانونی و غيراخلاقی است و موجب می‌شود تا نامگذاری جديد آن سخت شود و همچنین شاهد عدم استفاده از نام جدید توسط شهروندان خواهيم بود. پس اجازه دهيد نامگذاری روال قانونی خود را طی كند.

رئیس کمیسیون ورزش و سلامت شورای شهر در پایان به پروژه احداث مجموعه ورزشی بانوان اشاره کرد و گفت:

طی چندين بار پيشنهاد و پيگيری، قول احداث این مجموعه توسط شهردار محترم داده شد و مقرر بود تا موضوع آن در لایحه بودجه سال ۹۸ دیده شود اما در ردیف‌های بودجه، موردی تحت این عنوان دیده نشده است. لازم است در این خصوص سريعاً اقدام شده و پروژه فوق در بودجه گنجانده شود زيرا جای اين مجموعه در شهر بسيار خالی است.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط