جمعه ۱۳۹۷/۱۱/۲۶

دکتر یوسفی:

توجه به صنعت گردشگری نقش بسزایی در درآمدزایی پایدار شهرداری ها دارد

زهرا یوسفی، عضو شورای اسلامی شهر قزوین با حضور در غرفه استان قزوین در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران گفت:

 

 

 توجه به صنعت گردشگری در درآمدزایی پایدار شهردارها اهمیت بسزایی دارد و شهرداری قزوین باید برای رونق این صنعت اقدامات موثری انجام دهد.

یوسفی در گفتگو با روابط عمومی شهرداری قزوین گفت: برپایی چنین غرفه‌ای که در فرصت کوتاهی بازدیدکنندگان با زندگی و فرهنگ استان قزوین آشنا می‌شوند اقدام بسیار ارزنده‌ای است.

وی افزود: غرفه قزوین به ویژه حضور دستاوردهای الکترونیک شهرداری قزوین بسیار جذاب است و امکان سفر به مکان های ‌دیدنی و تجسم عینی آن را فراهم می کند که این‌ مهم انگیزه آن ها را برای سفر به قزوین دو چندان می‌کند.

یوسفی با بیان اینکه ایجاد درآمد پایدار از مهمترین برنامه‌های شهرداری قزوین است، بیان کرد: توجه به صنعت گردشگری بسیار مهم است، زیرا موجب درآمد پایدار برای شهرداری می شود.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین ادامه داد: در کنار معرفی اماکن گردشگری باید به ایجاد زیرساخت نیز توجه کرد، زیرا وضعیت اقامتی قزوین مطلوب نیست و تعداد هتل‌ها، اقامتگاه‌ها و خانه‌های بوم‌گردی محدودست.

یوسفی گفت: تعامل بین میراث فرهنگی، استانداری و شهرداری برای رونق گردشگری ضروری است زیرا بدون هر یک از دستگاه‌های یاد شده، نمی‌توان در توسعه و رونق گردشگری به نتیجه مطلوبی دست یافت.

این عضو شورا گفت: مجموعه مدیریت شهری آمادگی دارد با تعامل مطلوب با مسوولان میراث فرهنگی، اقدامات خوبی در بازسازی و احیای آثار تاریخی ارزشمند شهر قزوین انجام و آن ها را برای بازدید گردشگران آماده کند.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط