چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۲۴

چگینی:

مقبره آخوند ملاخلیل در محله آخوند باید بازسازی شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، احد چگینی رئیس کمیسیون املاک و توافقات شورای شهر در چهارمین نشست بررسی لایحه بودجه شهرداری در سال ۹۸؛ گفت:

لازم است یک کد برای تملک مقبره آخوند ملاخلیل‌ها در نظر گرفته شود. ملاخلیل‌ها یکی از مشاهیر بنام قزوینی است که از شاگردان شیخ بهائی است . محل مقبره ایشان نیز مدرسه بزرگ و اصلی بوده که از ارزش تاریخی زیادی برخوردار است.

وی در خصوص موارد مندرج در ردیف‌های تملکی لایحه بودجه، گفت:

در مواردی که شهرداری نتوانسته ردیفی را کامل محقق کند نباید شاهد رشد آن در لایحه سال بعد باشیم. موارد مندرج باید به صورت واقعی و بدون حباب دیده باشد.

احدچگینی در ادامه به موضوع بدهی‌ شهرداری به بانک شهر پرداخت و گفت:

مواردی که برای فروش جهت تسویه بدهی‌ها ذکر شده باید شفاف باشد. پیشنهاد می‌کنم در این خصوص گزارشی به شورای شهر ارائه شود. همچنین لازم است این موارد طوری دیده شود تا آنچه که از فروش اموال غیر منقول شهرداری حاصل می‌شود برای پرداخت کامل بدهی شهرداری به بانک شهر هزینه شود.

رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای شهر اضافه کرد: شهرداری طی هر ماه، ۷ میلیارد تومان سود برای بدهی خود به بانک شهر پرداخت می‌کند. فروش یکجای اموال و تسویه کامل بدهی باعث خواهد شد تا شهرداری برای سال آینده یک نفس راحت بکشد.

/پایان پیام/

 

تصاویر مرتبط