سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۶

حق شناس:

ردیف‌های مختلف بودجه شهرداری به برنامه پنج ساله گره بخورد تا زحمات کشیده شده در تدوین چشم انداز پنج ساله شهرداری هدر نرود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، محسن حق‌شناس عضو شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی ضمن تشکر از ارائه به موقع بودجه به صحن شورا؛ گفت:

 

 

۴۱ درصد بخش درآمدی بودجه سال آتی شهرداری به ردیف "سایرمنابع" اختصاص دارد. یقیناً ۵۰ درصد این ردیف حبابی خواهد بود که در سنوات گذشته نیز شاهد آن بوده‌ایم. و امکان تحقق آن با وضعیت فعلی وجود ندارد.

وی افزود: به نظر می‌رسد در این بخش باید تجدید نظر شود زیرا عدد ۴۱ درصد برای کد "سایرمنابع" معقول نیست.

حق‌شناس در ادامه با اشاره به برنامه پنج ساله دوم شهرداری متذکر شد:

مقرر بود تا ردیف‌های مختلف بودجه به مبحث برنامه پنج ساله گره بخورد تا زحمات کشیده شده در تدوین چشم انداز پنج ساله شهرداری هدر نرود. لازم است در کنار بررسی بودجه، برنامه پنج ساله نیز چک شود تا از آن منحرف نشویم.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه یادآور شد: در بودجه نیاز به ردیفی به عنوان استهلاک بدهی‌های شهرداری داریم. باید اعضای شورا بدانند که شهرداری چه سیاست مشخصی را در قبال استهلاک بدهی‌های خود مد نظر دارد با وضعیت بودجه فعلی، شهرداری برنامه مشخصی در راستای کاهش بدهی های خود ارائه نکرده است و این مورد از ضعف‌های جدی بودجه سال ۹۸ است.

 

تصاویر مرتبط