دوشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۵

داودی:

در چهل سالگی پیروزی انقلاب، شاهد رویش‌های شگفت‌انگیز و تحسین برانگیزی در عرصه فرهنگ و هنر هستیم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، حکمت اله داودی رئیس شورای شهر در "آئین ۴۰چراغ فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی قزوین" ضمن تسلیت ایام فاطمیه و تبریک فرا رسیدن چهلمین سالگرد انقلاب؛ گفت:

عدد چهل در میان ادیان توحیدی و اقوام کهن از جایگاه ویژه و تاثیرگذاری برخودار است. سرآمد علاقه و اشتیاق ما مسلمانان به این عدد؛ چهل روز سکوت و سلوک پیامبر مهربانی است که در این مسیر زیبا، به پیامبری مبعوث شدند.

وی افزود: اینک در چهل سالگی پیروزی انقلاب این سرزمین پرگهر، شاهد رویش‌های شگفت‌انگیز و تحسین برانگیزی در عرصه فرهنگ و هنر هستیم که بی اغراق از جهش بسیار خوبی برخوردار بوده است. آثار مثبت موفقیت‌های هنرمندان جوان ایرانی در عرصه‌های بین‌المللی و خلق آثار خیره کننده که مشحون از فرهنگ دینی است؛ می‌تواند نشانه‌ای فرهنگی برای مسئولین و ما خدمتگذاران مردم در شورای شهر باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین اضافه کرد: شورای پنجم با اعتقاد به تاثیر اهل هنر بر فرهنگسازی در بین شهروندان و ساختن دوباره شهری که شعار شادابی و انسان‌محوری را برای خود برگزیده است؛ تمرکز خود را بر توسعه فضاهای فرهنگی و هنری گذاشته است.

داودی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، گفت:

در چهلمین سال انقلاب اسلامی باید شاهد روشنی چراغ‌های چهل تالار فرهنگی از قبیل پردیس سینمایی، تئاتر شهر، گالری مردمی و گذرهای فرهنگی می‌بودیم. باید اعتراف کنیم که هنرمندان عزیز ما تمام تلاش خود را برای صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی به کار گرفتند و اینک ما باید به عنوان خادمان شهر و شهروندان، بیش از پیش برای ثبت و ارائه اندیشه‌های اهالی فرهنگ و هنر همت بگماریم و در این راه به همدلی و همراهی تک تک هنرمندان نیازمندیم.

این مقام مسئول خبر داد: دقت به امور فرهنگی در دستور کار شورا قرار دارد و مجموعه مدیریت شهری به سمت احداث زیرساخت‌هایی که نیاز این شهر است؛ پیش می‌رود.

حکمت اله داودی در پایان یادآور شد: موضوعات فرهنگی قزوین از جمله خوشنویسی، نقاشی، تئاتر، سینما و ... در شهر قزوین بسیار قوی هستند. امیدواریم بتوانیم در مجموعه مدیریت شهری و شورای شهر به طور شایسته به چنین موضوعاتی بپردازیم.

تصاویر مرتبط