چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۶

عضو کمیته بانوان شورای شهر:

اگر امروز گشايشی در حوزه زنان شاهديم؛ نتیجه زحماتی بوده که بانوان فعال این حوزه كشيده‌اند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، دکتر زهرا یوسفی عضو کمیته بانوان شورای شهر در جلسه مشترک با اعضاء انجمن ملی کارآفرینی و ربیعی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری که با موضوع "زنان و کارآفرینی" برگزار شد؛ ضمن اشاره به اهميت موضوع کارآفرینی در حوزه زنان، از همه حضار به حضور در همايش ۲۸ بهمن‌ماه در سالن دهخدای دانشگاه بين الملل امام خمينی(ره) که در آن مباحث مربوط به کارآفرینی به صورت علمی و تخصصی بررسی خواهد شد؛ دعوت نمود.

‍دکتر یوسفی در خصوص جایگاه بانوان در جامعه پس از انقلاب اسلامی گفت:

بعد از انقلاب اسلامی بانوان راه رشد و كسب جايگاه مطلوب را در تحصیلات عاليه ديدند بنابراین  به دانشگاه‌ها روی آورده و در مقطعی از زمان بیش‌ از هفتاد درصد ورودی دانشگاه‌ها را زنان تشكيل دادند. اما آن‌ها بعد فارغ‌التحصيلی با بازار کار مردانه‌ مواجه شدند كه پذيرای آنان نبود. از آنجا كه دولت ظرفیت محدودی برای اشتغال دارد در نتیجه دختران تحصیل‌کرده برای ورود به بازار کار باید به دنبال راه جدیدی می‌رفتند و آن راه، ایجاد کسب و کاری نو با ایده‌های جديد و همراه با خلاقیت‌ بود.

وی افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی موجود در کشور، توان مالی خانواده‌ها ضعیف شده و یک نفر به تنهایی نمی‌تواند هزینه‌های زندگی را تامین کند. از طرفی با رشد روز افزون زنان سرپرست خانواده روبرو هستيم. با این شرایط لازم است که بانوان وارد بازار كسب و کار شوند.

عضو کمیته بانوان شورای اسلامی شهر قزوین اضافه کرد: امروزه زنان کارآفرین ما با مشكلات زیادی روبرو هستند ولی بهترين راه برای مقابله و پيروزی بر مشكلات، ايجاد شبکه‌ زنان كارآفرين و تشكيل انجمن‌های صنفی است تا با همفكری و همكاری بتوانند راهكارهای مناسب برای حل مشكلات ارائه داده و با پيگيری‌های مجدانه به نتيجه برسانند.

دکتر زهرا یوسفی بیان داشت: اگر امروز گشايشی در حوزه زنان شاهديم؛ نتیجه زحماتی بوده که بانوان فعال این حوزه كشيده و بر خواسته‌های خود پافشاری داشته و پيگيری نموده اند.

تصاویر مرتبط