شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۹

‍ قافله باشی:

طرح ارزيابی تاثيرات اجتماعي، فرهنگي مي تواند در پروژه شهری در دستور كار سازمان نظام مهندسی قرار گيرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، مهدیه سادات قافله باشی رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری و دبیر هیئت رئیسه شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی ضمن تشکر از اقدامات حوزه خدمات شهری شهرداری در بارندگی‌های اخیر، گفت:

 

 

برای جلب مشارکت شهروندان در روزهای بحرانی بايد از معتمدین محله‌ها، پايگاه هاي مردمي ،مساجد و....استفاده کرد تا ضمن شركت شهروندان،از توان نيروهاي مردمي سازمان دهي شده و آموزش ديده بتوان استفاده كرد.

جلسه علنی صحن شورای شهر با حضور رئیس و اعضاء هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان ادامه پیدا کرد.

مهدیه سادات قافله باشی در این خصوص گفت:

مجموعه نظام مهندسی یک تشكل تخصصی با دامنه بسیار فراگیر است که اشتراکات بسیاری زیادی نیز با شهرداری دارد. این مهندسین هستند که باید برای مشکلات و معضلات امروز شهر مانند ترافیک، معماری وشهرسازي... راهکار ارائه دهند.

دبیر هیئت رئیسه شورای شهر با طرح موضوع حضور متخصصين نظام مهندسي در كمیسيون هاي شوراي شهر  ادامه داد: می‌توان با دعوت از کارشناسان این سازمان در کمیسیون‌های تخصصی از نظرات کارشناسی آن‌ها به عنوان مشاورینی امین و متخصص بهره برد.

قافله باشی به مفاهيم تخصصي و  مورد استفاده مديريت شهري مانند بازآفرینی شهری و TODپرداخت و گفت:

در راستاي همگرايي بيشتر و افزايش سطح علمي مرور برخي از مفاهيم جديد در حوزه شهري ضروريست لذا ميتوان  با نظام مهندسي سرفصل هاي مشترك در خصوص نشست‌ها و سمینارهای تخصصی داشته باشیم.

رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری شورای شهر اضافه کرد: نیاز داریم تا بین شهروندان برای اقدامات خود در خصوص امور ساخت و ساز، اعتماد سازی کنیم و در برقراری ارتباط با شهروندان در خصوص مسائل ساختمانی؛ مجموعه نظام مهندسی می‌تواند به عنوان بازویی قدرتمند برای شورا و شهرداری عمل کند.

قافله باشی در پایان به مسئولیت اجتماعی دستگاه هاي مختلف من جمله نظام مهندسي اشاره كرد و متذکر شد:
عدم استفاده از كودكان در ساختمان سازي ،عدم استفاده از اتباع بدون مجوز ،مناسب سازي ابنيه و شهر براي سالمندان، معلولين و... مباحثي اجتماعي است كه بايد براي سازمان نظام مهندسي نیز مهم باشد.
 
عضو شوراي شهر قزوين ضمن پيشنهاد الزام طرح هاي شهرداري به پيوست هاي اجتماعي و فرهنگي گفت: طرح ارزيابي تاثيرات اجتماعي، فرهنگي نيز مي تواند در پروژه شهري در دستور كار نظام مهندسي قرار گيرد.

تصاویر مرتبط