شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۹

حق‌شناس:

مدیریت مقتدر و واحد، شاه کلید توفیق در مدیریتِ بحران است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین محسن حق شناس عضو شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه، گفت:

 

باید از زحمات مدیران و پرسنل حوزه خدمات شهری در روزهای بارندگی تشکر کرد که در آن سرمای هوا تمام دغدغه آن‌ها رفع مشکلات مردم بود. پیشنهاد می‌کنم این افراد به نحو مناسبی مورد تشویق قرار گیرند.

وی در ادامه به حوزه مدیریت در صحنه بحران پرداخت و گفت:

در این حوزه یکی از شروط اصلی برای موفقیت و عبور از بحران، اقتدار  مدیریتی است. اینکه در یک شرایط بحرانی و پر از اضطراب، همه دستور صادر کنند و همه به رای خود عمل کنند؛ بسیار آسیب‌زا خواهد بود به خصوص در شرایط بحرانی که اضطراب زیادی وجود دارد. شاه کلید توفیق در مدیریتِ بحران، مدیریت مقتدر و واحد است که حتماً باید بازتعریف شود.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین به مبحث بودجه حوزه خدمات شهری اشاره کرد و متذکر شد:

در حوزه بودجه، باید به ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها و امکانات لازم برای مجموعه های خدمات شهری چه در حوزه آتش نشانی و چه در حوزه پسماند و هدایت آب‌های سطحی، عنایت ویژه شود. هرگونه اهمال در این خصوص و فقدان توانایی اجرایی در شرایط بحرانی، موجب خسارت فراوان به اعتماد فی‌مابین مردم و مدیریت شهری خواهد شد که مطلقاً قابل توجیه نخواهد بود.

 جلسه علنی صحن شورای شهر با حضور اعضاء هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان ادامه پیدا کرد.

محسن حق‌شناس در این خصوص گفت: بدنه کارشناسی مجموعه نظام مهندسی می‌تواند به عنوان مشاور در کمیسیون های تخصصی شورا حضور پیدا کند و با ارائه نظرات تخصصی؛ راهکارهای ارتقاء خدمات در حوزه های مختلف را از نزدیک پیگیری نمایند و حلال بسیاری از مشکلات و نیازهای شورای شهر و شهرداری باشد. در کمیسیون‌های تخصصی شورا نیاز به مشاوره‌های تخصصی است تا راهکارهای عملیاتی ارائه کنند. که مجموعه نظام مهندسی می‌تواند در این زمینه همکاری‌های خوبی با شورای شهر داشته باشد.

نماینده مردم قزوین در پارلمان محلی اضافه کرد: موضوعات مربوط به تخلفات ساختمانی، نمای ساختمان‌های سطح شهر، شهرسازی و موضوعات اجتماعی، زیست محیطی، بافت فرسوده و... زمینه‌هایی است که باید در کمیسیون‌های تخصصی مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

حق‌شناس همچنین به گزارش حوزه اجتماعی جهت مجموعه سبزه میدان اشاره کرد و گفت برای اولین بار شاهد ارائه پیوست فرهنگی برای یک  پروژه عمرانی در شورای شهر بودم و امیدوارم به جایی برسیم که برای پروژه های فرهنگی پیوست عمرانی تعریف کنیم.

تصاویر مرتبط