چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۶

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین:

جلسه کمیته بانوان شورای شهر برگزار شد.

جلسه کمیته بانوان شورای شهر به ریاست دکتر سیده منیره قوامی با عنوان زنان و کارآفرینی و با حضور انجمن کارآفرینی تهران و ربیعی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، طی این جلسه در خصوص مشکلات و راهکارهای پیش روی زنان بازرگان و کارآفرینان بحث و بررسی صورت گرفت و در نهایت رئیس کمیته بانوان بیانیه‌ای به شرح ذیل صادر کرد:

پیشنهاد می‌گردد تفاهم نامه ی مشترکی فی مابین کمیسیون بانوان شورای شهر، کانون زنان بازرگان و کارآفرین استان قزوین، شورای توسعه تعاون بانوان کارآفرین استان و انجمن زنان کارآفرین استان تهران در راستای ارتقاء فنی، حرفه ای و توسعه کارآفرینی؛ عقد گردد.

هم چنین کمیسیون مشترکی متشکل از نمایندگان حاضر در تفاهم نامه بند اول، تجربیات ارزنده و مفید خود را متناسب با نیاز طرفین تبادل و در اختیار اعضاء یکدیگر قرار دهند و کمیسیون مربوطه، سند چشم اندازی با محوریت توسعه کارآفرینی در بخش بانوان مهیا و در آن چارچوب حرکت نمایند.

شایسته است طرفین تمام توانایی‌های خود را در جهت توسعه کارآفرینی در جامعه بانوان، تحکیم روابط و انسجام میان بخش خصوصی و دولتی مهیا نمایند.

انجمن ملی زنان کارآفرین با توجه به پتانسیل، توانمندی ها و ظرفیت های بالقوه و بالفعل خود در بخش های حاکمیتی، تقبل نمایند که در راستای ارتقاء جایگاه صنفی و تشکلی بانوان فرهیخته استان قزوین و تامین مالی در صورت امکان، تمامی هم و غم خود را در این خصوص ایجاب نمایند.

در ادامه این جلسه مقرر شد انجمن ملی زنان کارآفرین در صورت امکان مساعدت نمایند تا با توجه به مرکزیت پایتخت، جهت تبادل برون مرزی و توسعه صادرات محصولات تولیدی بانوان استان قزوین، مقدمات و امکانات لازم درخصوص برگزاری نشست‌ها و همایش‌ها و نمایشگاه‌های عرضه محصولات تولیدی جامعه بانوان استان را در مکان ها و زمان های مناسب در پایتخت، مهیا و از طریق کمیسیون مشترک به اطلاع فعالان اقتصادی استان برسانند.

با توجه به اینکه یکی از اهداف و اولویت‌های بلندمدت در ایجاد اتحاد بین زنان توانمند استان، تقویت و حمایت از پتانسیل های بومی استان است؛ در نتیجه بهتر است که کلیات اقدامات و عملکردها با مدیریت و نظارت تشکل های اقتصادی زنان استان صورت بگیرد و مقتضی است تعاملات فراستانی و ملی با محوریت کانون زنان بازرگان استان قزوین که در بدنه اتاق بازرگانی کشور و سایر اتاق های مشترک نیز به صورت مشترک تعاملات حسنه دارند اقدام شود.

در پایان کلیه حاضرین در این نشست تاکید بر نگه‌داشت انسجام و مشارکت بیش از پیش جهت رفع مشکل فعالان اقتصادی در این حوزه در چنین مقطع حساس کنونی کشور در مواجهه با دشمنان گوناگون و تحریم های همه جانبه تاکید نمودند که در راستای منویات مقام معظم رهبری و سیاستگذاری های دولت جمهوری اسلامی حرکت نموده و موجبات سرافرازی بانوان فرهیخته نخبه و فعالان اقتصادی را فراهم نمایند.

تصاویر مرتبط